| titi_4416 a întrebat:

Nu mai sunt virgina dar parintii nu stiu de asta si vrea sa ma duca la un medik ginekolog... cum sa fac ca sa nu se afle si sa ies din incurcatura? ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scuza ar fi ca ai folosit ob'uri.
Si ca ti'ai rupt himenul.
Dar nu sa o zici tu ca ti'ai rupt himenul, daca te intreaba cum s-a putut intampla zici ca ai folosit ob'uri din astea oranj de la o colega ca nu aveai tu alceva cand ti'a venit nu stiu cand.
Si alea oranj sunt mai mari, deci ginecologul ar trebui sa isi faca un scenariu cum ti'ai rupt tu himenul cu ditamai ob'ul. happy
Nu te impotrivi sa mergi la ginecolog.

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Asuma-ti raspunderea faptelor tale!

| answer a răspuns:

Parintii ar trebui sa fie parietenii nostri cei mai buni, nu dusmanii nostri, oamenii de care sa ne ascundem ca doar ei ne cresc si doar ei ne vor numai si numai binele, chiar daca uneori mai gresesc si ei; Probabil ca prietenele tale stiu deja ca ai facut-o, probabil ca ai fost etichetata de prietenii iubitului tau, care cu siguranta s-a laudat ca te-a avut, dar tu nu sti cum sa faci ca ai tai sa nu afle ca ai facut-o; vezi ca faza cu OB-ul nu va tine pentru ca ginecologii sunt prea buni si stiu de la prima vedere ce s-a intamplat (stiu pe cineva care s-a scuzat in acelasi mod, iar medicul a inceput sa rada si a facut-o sa recunoasca adevarul);

Spune-le parintilor tai si gandeste-te mai intai la viitor, nu la nebunii. Construieste-ti viitorul invatand (munceste in prezent ca sa-ti fie bine in viitor si mai lasa prostiile); chiar daca iti va fi rusine, spune-le si suporta consecintele faptelor tale si probabil ca in felul asta te vei maturiza. Rasplateste-ti parintii, singurele persoane care te iubesc cu adevarat pe lumea asta neconditionat, chiar daca lor la inceput li se va parea ca i-ai dezamagit!

| Cătălina a răspuns:

Din pacate, asta nu mai ai cum sa le-o ascunzi, daca ei au decis ca este timpul sa mergi la control.

| Allexandraaa a răspuns:

Draga mea. uite ce sa faci happy.
cand iti va spune ca nu mai esti virgina vei spune doar atat " da. dar ramane intre noi"
nu le va spune nimic parintilor te asigurwinking.
medicii ginecologi depun un juramant prin care pastreaza aceste "secrete". Daca el le va spune parinitlor tai tu il poti da in judecata pentru faptul ca a incalcat acest juramant. poti lua bani grei pe el si el isi va pierde sigur slujba :*
Asa ca nu-ti face probleme scumpo :*.

| Lollipopy a răspuns:

Spunele ca nu poti sa mergi ca ti-a venit ciclu big grin

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

C*r*a mica. baga pe unu la parnaie spunand ca ai fost violata c**vo

| xAnDrAx a răspuns:

Trebuia sa te gandesti si dupa sa faci aceasta prostie. Acum nu mai ai cum sa te ascunzi de parintii tai. Da mai ai si alte variante... una ar fi sa te superi pe ei ca nu au incredere in tine, sa le spui ca iti este jena si ca nu este momentul sau mai bine spune`le fara frica. Dar cel mai bine ar fi sa nu mai faci treburi ca acestea.
Bfthappy

| justme_3711 a răspuns:

Poti sa le spui : bine mergem ca vad ca nu aveti incredere in mine totusi am o varsta si nu sunt atat de inconstienta sa fac asemenea lucruri.si n`o sa mai vrea sa te duca.sper sa mearga. daca nu merge faci varianta lui @AtatDeSimpla cu ob. succes`:*.[Cu toate astea speram ca esti constienta de ce ai facut si ca nu a fost bine sa-ti incepi viata sexuala de pe acum, vezi si tu riscurile acum :*]

| biabianca_8446 a răspuns:

Nu cred ca mai poti face ceva.numai sa te prefaci ca "ti-e rau" cand vor sa mergeti la ginecolog.straight face altfel.nu stiu. Bafta! :*

| condru a răspuns:

Pleaca doua ore de acasa si vino plangand ca ai fost violata...glumesc vorbeste cu medicul ginecolog sa iti tina un secret numa incearca sa iei legatura inaintea alor tai cu el...

| Bianca_8270 a răspuns:

Simplu, le spui adevărul, e mai bine decât să fii descoperită, dar ai grija cu lucrurile astea nu cumva într-o zi să te trezești că ești gravidă, atunci cum le vei spune părinților?
Părinții trebuiesc să fie respectații, așa că, curaj, spune-le.
Succes, pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff...ce situatie nasoalasadn-as vrea sa fiu in locul tau,sincer. Spune-le ca ti-e rusine sa te duci la ginecolog si sa se uite acolo sau incearca chestia cu increderea. Spune-le ca te simti jignita ca nu au incredere in tine, ca u nu ai face niciodata asa ceva, fa-te ca te superi pe ei din cauza asta si poate te credwinking
bAFtA si sper sa treci cu bine de asta:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@UnuPentruToate, ce ar fi sa te informezi tu frumusel ce inseamna acel cuvant si dupa sa dai din gura fara cunostinta de cauza, multumescwinking.

| ortis a răspuns:

Daca nu vrei sa se afle e cam greu... poti sa incerci sa vorbesti cu medicul sa tina pentru el ceea ce a aflat.