| catalinaloredana a întrebat:

Nu mi-a mai venit menstruatia de pe 14 noiembrie...
am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative! e posibil totusi sa fiu insarcinata?straight face in ultima perioada, de vreo cateva luni ma doare foarte rau spatele...cred ca am tras curent si am racit sau nu stiu...straight face acum ma dor foarte rau sanii ca si cum mi-ar veni dar nu apare nimic. Maine mai fac un test de sarcina sa fiu sigura. Voi ce credeti?straight face

Răspuns Câştigător
| xxdd a răspuns:

Daca primele au iesit negative, cred ca si al3lea va iesi la fel.
Deoarece esti in timpul adolescentei si pe la primele contacte sexuale se mai deregleaza menstruatia, ar fi poate normal desi...
Oricum textele de sarcina cred ca trebuiau facute mai tarziu, nu chiar atunci, acum merge.
Se poate sa nu fi. Daca te doare foarte rau spatele si sanii si simti ca si cum ti-ar veni e totusi posibil sa-ti vina pentru ca acestea sunt semne premenstruale.
Totusi, sa zicem ca nu esti happy
Daca te simti in continuare asa de rau poti sa iei calciu, sa bei ciauri, sa-ti mai treaca durerile.

10 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Eu cred ca esti racitasad Daca testele sunt negative nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, totusi ar fi bine daca tot nu vine sa mergi la un medic.

Sanatate! :*

| lyrics a răspuns:

Pff.
orice e posibil.
durerile astea pot fi si semnele unor sarcini.
dar daca zici ca testele au iesit negative...
du-te la un ginecolog.
poate ai o problema mai grava

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
E posibil sa nu-ti fie venit ciclul din cauza racelii. E mai bine sa te duci la un ginecolog, ca sa stii exact ce ai patit. Daca nu ai avut contact sexual nu ai cum sa fii insarcinata. Daca ai avut, si nu v-ati protejat e posibil sa fii insarcinata.

O dimineata placuta!happy

| Kylexy a răspuns:

Faci un test de sarcina dar cand te duci pentru prima oara la baie atunci sa il faci! daca ambele teste au iesit negative nu poti fi insarcinata dar mai fa un test sa fii sigura

| claus a răspuns:

Ginecolog, nenicule. si apoi cutit, cel mai probabil. esti bortoasa in mod sigur. ai stat o luna si ceva fara sa ai ciclu si nu te-ai gandit ca ai putea fi insarcinata?
testele e posibil sa fii fost fie stricate, fie nu le-ai facut tu cum trebuie. ginecolog-ecografie-alt test. apoi spus la mama. si nu mai sta acasa cu lunile daca vezi ca nu iti vine.
se mai rupe prezervativu uneori, daca voi folositi din alea de 1 leu. puii mei.
sansa numarul doi e sa ai o dereglare improbabila sau o gonoree de toata frumusetea. desi nu cred neaparat.
fuga la ginecolog. nu mai sta pana la pasti.

| catalinaloredana explică:

Aaa si am uitat sa mentionez ca aproape in fiecare luna imi intarzie cate 4-5 zile...si mereu stau stresatasad dar problema e ca luna asta am facut sex cu prietenul meu si s-a rupt prezervativul straight face dar nu a ejaculat in mine...

| catalinaloredana explică:

Mi-a venit in seara asta. Va multumesc pentru raspunsuri...totusi nu inteleg de ce mi-a intarziat atata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand ti-ai tras-o? daca nu nu si nu si 1000% nu esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu c-am stiu.

| verdeeeee a răspuns:

Heii cunosc multe persoane carora nu le vine o perioada (este neregulat) te poti alarma dar mai bine du-te la un ginecolog:*