| ally16 a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul de 10 zile si nu stiu de ce.Nu am intretinut relatii sexuale si e prima data cand se intampla sa-mi intarzie asa mult...Helllp!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stai linistita,te rog.
Poate ai racit fara sa intelegi,poate ai o mica dereglare hormonala,poate ai facut o dieta,sau te-ai obosit sau te-ai suparat.
Toate astea duc la asemenea rezultate.
Deci,pentru moment nu te ingrijora, asteapta.
Ai putea vorbi si cu mama ta daca intarzie mai mult de doua luni, dar acum sunt doar 10 zile...
Deci, fii calma si nu te mai gandi.
Sanatate!

| ccriss a răspuns:

Is mai multe cauze care sati intarzie ciclu. schimbarea brusca de temperatura, stres, alimentatie etc... stai linistita o sa-ti vina

| girl001 a răspuns:

Ally draga nu te stresa ca si eu am avut asa ceva(fara sa am relatii sexuale cu cineva), poate ai racit sau ceva de genul ista.O sa-ti vina stai pe pace!

| GeOrGy2o1o a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi asa mai patesc si eu dar foarte rar si inca sunt virgina. Se mai intampla motivul nu il stiu dar nu trebuie sa te sperii. Asta e problema:uneori vine mai tarziu alteori mai devreme.
Asta e parerea mea dar poate te ajuta altcineva.

| eusunttheodorath a răspuns:

Stai linistita nu este un motiv de panica de exemplu nici mie nu mi-a venit o luna intreaga dar dupa aceea totul a decurs normal

| AndreeaChitu a răspuns:

Daca ai pana in 18 ani e normal sa ai dereglari sa nu iti vina o luna sau sa iti vina 10 zile mai rau e sa le ai dupa 18 probleme de astea in schimb o prietena de-a mea are probleme cu glanda tiroida si a avut ciclu pentru 2 saptamani si are 15 ani.Dar nu cred ca e grav si pe mine m-a tinut asa am avut o perioada cand imi venea de 2 ori pe luna e normal cresti se schimba corpul. kiss don't worry