| tweety21 a întrebat:

Nu mi-a venit menstruatia luna aceasta,si sanii ma dor mereu la atingere ma gandesc ca sunt insarcinata, dar nu inteleg de ce nu imi vine sa vomit, in sarcina in primul trimestru trebuie neaparat sa ai greturi ca sa fii insarcinata sau pot fi chiar daca nu am greturi?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Greturile nu sunt obligatorii.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma cu fix 3 saptamani (29iulie) erai VIRGINA asa cum reiese din intrebarea postata de tine : 29 Iulie 2015
tweety21 intreaba : ""Buna TPU, sunt o adolescenta care este intruna criticata de mama ei, imi spune metru ca sunt o panarama si in multe alte feluri, mentionez ca sunt virgina, iar eu am un prieten...etc. "" De atunci si pana in prezent nu ai specificat sa fi facut sex vreodata si din acest motiv ma intreb si te intreb, prin ce minune se putea sa ramai insarcinata si sa ai deja si simptome de sarcina? Consider ca durerea aparuta la nivelul sanilor si daca aceasta este reala si nu imaginara ca si sarcina, poate fi considerata ca facand parte din semnele premenstruale. Poate acum vei intelege de ce nu-ti vine sa vomiti si de ce nu ai nici greturi.laughing Si ca incheiere pentru cultura ta generala iti aduc la cunostinta ca NU TREBUIE SA AI GRETURI IN PRIMUL TRIMESTRU chiar si in cazul in care esti/ai fi insarcinata.

| tweety21 explică (pentru corbulalbrosu):

Sa stii ca ce am scris acolo este adevarat, nu trebuie sa iti dau explicatii ce am facut apoi

| Beautifulbutcold a răspuns:

Depinde de persoana, simptomele difera. Fa-ti un test sau mergi la ginecolog.