| Adr1aNNN7 a întrebat:

Nu mi se mai scoala penisul cum trebuie,nu ma mai excit atat de usor, imi moare...de ce?
Un raspuns serios va rog.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ce varsta ai! La adolescenti este posibil ca erectia sa moara din cauza de jena, lipsa experinta... la cei peste 40 pot aparea disfunctii erectile, la cei peste 60 apare andropauza.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cauzele acestei tulburari/disfunctii si/sau chiar a impotentei pot fi de natura fizica (organice) sau de natura psihologica. Dintre cauzele de natura psihologica sunt de mentionat: stresul, anxietatea, depresia si oboseala. Stresul, depresia, anxietatea; conditia psihologica contribuie in multe cazuri la aceasta disfunctie si o regasim in etiologia majoritatii cazurilor in care nu sunt observate/existente leziuni fizice. Exista o mare varietate de optiuni terapeutice pentru tratamentul acestei disfunctii. Acestea cuprind de la medicamente in diverse forme, pana la consilierea psihologica si oricare dintre combinatiile acestor variante terapeutice in functie de caz. Exista trei medicamente cele mai utilizare in tratamentul acestor disfunctii (la recomandarea medicului):
Sildenafil (Viagra)
Tadalafil (Cialis)
Vardenafil (Levitra

| mihai69 a răspuns:

E timpul să afli că, în ceea ce privește penisul, ne naștem împreună, dar murim pe rând.

| Emilian65 a răspuns:

Una din cauzele acestei probleme este masturbarea excesiva. Lasa-te de masturbare si ai sa vezi ca totul va fi mai bine.

| ubox7007 a răspuns:

Totul sta in nivelul de testosteron, daca esti stresat, nervos, trist, una/ alta iti scade ==> este afectat si barosu

| Blossom03 a răspuns:

Depinde cand si cum sau la ce vrei sa te exciti. Poate nu te simti confortabil sau nu iti place intr-adevar ceea ce vezi si accentuezi doar dorinta de a te excita pentru ca stii ca in capul tau asta nu se mai intampla asa cum era odata.Fii relaxat, stimulul apare de la sine in mom. cand intr-adevar te face sa te simti bine ceva anume.Sau poate treci printr-o faza mai proasta.Aste se poate intampla oricand, asa ca chill.Nu ma pricep, insa eu asta cred.