| iuly2829 a întrebat:

am 13 si am penisul de 10 cm este bine? Raspuns serios

Răspuns Câştigător
| AlexandruCiprian1993 a răspuns:

Eu la 12 - 13 ani il aveam de 7-8 centimetri. Acum il am de 17 cm. E bine.

5 răspunsuri:
| Predat0r a răspuns:

Nu, nu e bine. La varsta ta eu il aveam de 80 de cm. Acum il am de 2 metri.
Cel mai bine e sa-l legi de un stalp si il pui pe tactu sa te traga si se va lungi. Ai incredere in mine, chiar functioneaza.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

| ριтιкσтh a răspuns:

Tu la 13 ani nu te poti gandi la altceva in afara de dimensiunile penisului tau? Bai frate du-te ma si distreeaza-te lasa masuratorilelaughinghappy

| k1d0 a răspuns:

Dimensiunile medii ale penisului normal

Datorita functiei de reproducere dimensiunile penisului trebuie sa se potriveasca cu cele ale vaginului. Canalul vaginal are aproximativ 8 cm in lungime si este extensibil in ce priveste diametrul si lungimea.

Marimea medie a penisului normal la adult, in stare flasca este in jur de 9-10 cm in lungime si de 3 cm in diametru. Cand intra in erectie creste spre 14 cm lungime si 4 cm in diametru. Dar acestea sunt dimensiuni medii. La fel de normal, exista penisuri mai mari, mai mici, mai lungi, mai scurte, mai subtiri sau mai groase, in diferite combinatii in ce priveste lungimea si diametrul.

Penisul se dezvolta pana la sfarsitul pubertatii. Pubertatea la baieti se incheie in jurul vastei de 17-18 ani.

Ce inseamna "normal"?

Multi baieti imi scriu intrebandu-ma daca penisul lor e "normal". Pe tot parcursul articolului am folosit acest cuvant de multe ori. Incerc ca sa fac sa intelegeti ca, desi e vorba de acelasi organ, aspectul penisului variaza de la un barbat la altul pentru ca oamenii sunt foarte diferiti. Deci daca intamplator penisul tau nu seamana prea bine cu unul vazut in revista sa stii ca lucrul acesta e perfect normal. Mai ales ca fotografiile din reviste sunt prelucrate inainte sa fie date la tipar. Drept sau curbat, mai mare sau mai mic, mai mult sau mai putin acoperit de fire de par, etc. Cei mai multi barbati au un penis normal.

| shadowmaster12 a răspuns:

Eu tot 13ani am si am 14cm in erectie, la baieti dimensiunile difera mult e foarte normal sa ai la 13 de la 8 la 15cm in erectie si daca iti faci griji ca e prea mic, va mai creste frate pana la sfarsitul adolescentei