| Pitic a întrebat:

Nu pot avea incredere in barbatul de langa mine. Desi avem aproape 4 ani impreuna.
m-a mintit,am aflat m-a mintit iar, lumea vorbeste iar el tot timpul se fereste de mine. M-am daturat sa ii spun ca poate avea incredere in mine ca orice ar fi eu sunt altaturi de el.
ma supar pe el, promite ca nu mai face aceiasi greseala si nu dureaza 1 zi si iar ne certam.
de exemplu azi sta pe facebook si a primit un mesaj de la un prieten si eu eram langa el si l-am intrebat de ce nu ii raspunde si mi-a raspuns ca nu are cef de vorba acum si a mers in camera cealalta si i-a scris prietenului lui ca e acasa cu mine. M-a deranjat ca i-a spus prietenului lui ca e cu mine si ii dadu de inteles ca nu poate sa vorbeasca.
mie mi se pare ca e ceva la mijloc cand eu eram.langa el nu i-a scris si cum a ramas singur i'a spus ca e cu mine acasa si respectivul prieten i-a spus ca ii scrie mai tarziu.
Daca vrea sa iasa cu prietenii lui eu nu am nimic impotriva dar el se acunde de mine.
ajutatima cu un sfat,nu stiu ce sa mai fac, ma consum si el nu face decat sa cumpere flori cand stie ca sunt suparata lucru ce ma enerveaza foatre tare pt ca nu imi.place sa fiu coplesita cu cadouri c sa ma cumpere sa zic asa...
nu stiu cum sa fac sa aiba incredere in mine sau sa ii dau o lectie sa fac ceva. Vreau un sfat.

Răspuns Câştigător
| EUBMV89 a răspuns:

Acum vreo doua zile cred am raspuns la o intrebare asemanatoare si am sa iti spun si tie acelasi lucru acum.
Parerea mea este sa il lasi ca sa isi dea seama ca te-a pierdut. Daca el chiar te iubeste va veni din nou la tine (daca inseamna ca nu te iubeste si nu are nici un rost sa mai continui cu el), atunci cand va reveni si iti va cere iertare spune-i ca nu mai ai incredere in el ca de cate ori te-a mintit tu ai pierdut increderea in el si nu esti dispusa sa mai suferi, chiar daca il iubesti preferi sa suferi acum ceva timp decat sa suferi tot timpul. Daca intr-adevar te iubeste si vede ca te poate pierde din cauza minciunilor lui nu te va mai minti, daca vezi ca va continua sa te minta si dupa asta, eu zic ca nu are leac si plus de asta ca nu tine la tine. O alta cauza ar fi si lipsa de comunicare in pereche, pentru ca probabil el se fereste de tine cu anumite lucruri deoarece teme reactia ta pentru ca nu te cunoaste suficient de bine si nu stie la ce sa se astepta. Nu stiu ce sa iti zic, dar e nasol rau sa stai cu o persoana si sa nu ai incredere in acea persoana, gandeste-te bine daca el chiar te merita, dar mai ales gandeste-te bine daca tu chiar meriti sa traiesti asa. Succes.

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Lasă-l să plece.

| RAY a răspuns:

E daca isi aducea altceva te calmai da flori ce sa faci cu ele alergie? spune-i sa isi aduc si altceva, ceva mai material daca nu te desparti de el

| neutrino a răspuns:

Daca nu ai reusit in 4 ani de zile sa-l faci sa aiba incredere in tine, atunci cu siguranta ca nu vei reusi nici pe viitor. Viitorul depinde de tine: ori il accepti asa cum este, ceea ce nu este recomandat, sau iti vezi de viata ta, dar fara el. Cale de mijloc nu exista.

| LoveSleep a răspuns:

Aveți nevoie de comunicare. A avea o relație nu înseamnă doar să vă întâlniți, să vă faceți cadouri, să vă sărutați sau să faceți sex. Întâi de toate trebuie să comunicați, iar la voi acest aspect lipsește.
Dacă nu începeți "să vă treziți", relația voastră se va sfârși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vezi ca prietenul lui sa fie de fapt o prietena.ca asa fac curvarii de felul lor, isi schimba contul, au conturi multiple, ce ti-a venit sa te casatoresti cu un mincinos? astia nu se schimba niciodata, tu te ofilesti si el infloreste pana o sa-i moara nervul siti vine tie apa la moara.dar e vorba de ani de zile.

| Sorinel12354 a răspuns:

Daca te-a mintit odata iarta-l daca te-a mintit si a doua oara fal sa plateasca daca te minte intruna lasa-l cu minciunile lui