| angelinthedark a întrebat:

Nu prea am incredere in mine si asta pentru ca m-am cam ingrasat si sunt cam plinuta si de asta mi-e rusine si de asta ma gandesc ca poate prietenului meu nu ii place ca sunt asa, nu mi-a zis el nimic, se comporta frumos cu mine dar totusi mi-e teama ca poate nu ma iubeste din cauza ca sunt grasa si poate isi va cauta alta care sa arate mai bine, nu stiu oare poate sa tina la mine tinand cont de faptul ca sunt grasa?

Răspuns Câştigător
| ramona_4785 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji. Daca prietenul tau te iubeste nu il va deranja chestia asta care la urma urmei este un nimic. Poate ca acum nu iti dai seama dar mai tarziu chestia asta cu aratatul "bine" dispare si ce ramane atunci? O relatie se bazeaza pe incredere, daruire si compromis. Daca nu te accepta asa cum esti inseamna ca nu te iubeste indeajuns. Bafta mult sper ca ti am fost de ajutor.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca te-ai ingrasat nu e nicio problema.
Da, stim toate ca baietilor nu le plac fetele grase dar eu cred ca te-ai ingrasat doar in zona abdomenului, lucru pe care il poti retusa prin exercitii fizice.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Stai linistita, daca te iubeste, te iubeste asa cum esti. Daca ai spus ca se comporta frumos cu tine si e tandru nu ai de ce sa iti faci griji.
Majoritatea fetelor daca se ingrasa un pic spun ca gata, sunt exagerat de grase cand de fapt nu e asa. Daca vrei poti merge la sala, sau fa acasa exercitii ca sa te mentii in forma dar sunt sigura ca te iubeste si cu cateva kg in plus pentru ca altfel ti-ar fi dat papucii zic eu.
o zi buna!happy

| RaluE a răspuns:

Daca intr-adevar te iubeste, te accepta asa cum esti. Si eu am avut aceasta problema si i-am spus, am discutat deschis si mi-a zis ca ma iubeste oricum as fi.
Aspectul fizic nu conteaza asa mult, conteaza cum esti la interior. Nu te mai gandi ca te va parasi din cauza ca te-ai ingrasat, e o prostie; doar o idee preconceputa.
Bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste si va intelegeti bine, nu il va interesa faptul ca nu ai un corp tocmai perfect, nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji;). Totusi, ar aprecia foarte mult daca incerci sa te mentii cat mai frumoasa pentru el.Incearca sa faci exercitii fizice speciale pentru partile copului cu probleme http://www.youtube.com/......p?/results (alege de aici, pentru ca dau rezultate;) ) si nu tine regimuri sau alte din astea, pentru ca va veni in curand primavara si-ti va pieri pofta de mancare;). Succes;).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simte-te bine in pielea ta, si fi tu! Daca te iubeste, te iubeste asa cum esti.:*

| Raly_7533 a răspuns:

Sunt sigura ca te iubeste dar trebuie sa te ambitionezi sa fi si draguta, nu pentru el. pentru tine, baietii intotdeauna se vor uita dupa altele. asa ca ambitioneaza-te si mult noroc!

| dolce a răspuns:

Si eu la 1. 70, am 75 kg! si eu complexez., dar si fara asta iubitul practic mi-a dat papucii! incepe sa te schimbi, eu mi-am vopsit parul, tin o mica dieta...nu complexa, daca baiatul te iubeste sa stii ca el e bravovo, iar tu esto o norocoasa! pupicel