| alexandraaesta a întrebat:

Nu simt nici o placere cand fac dragoste cu iubitul meu destii ma excita si imi da fiori ne iubim mult dar cand vine vorba de sex nu pot simtii parca ma doare nu stiu rar am orgasm...ce pot face uneori sunt stana de piatra pentru ca imi doresc sa fac si eu mai multe dar nu stiu de unde sa incep cu ce gresesc

5 răspunsuri:
| hhhapciuuu a răspuns:

I-a o mica pauza din asta, cam 2 luni, daca te poti abtine, si dupa aia totul o sa revina la normal cu tine, life, life...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Discuta intai cu ginecologul tau. Trei sferturi din femeile cu aceasta problema au o infectie genitala.
In al doilea rand relaxeaza-te si ofera-te. Nu trebuie sa vanezi orgasmul, nu vei ajunge niciodata asa la el. Trebuie sa te gandesti doar la placerea partenerului, sa uiti de tine si sa dai totul pentru el. Orgasmul tau va veni in urma placerii pe care o oferi. Atata timp cat stai crispata si astepti orgasmul tau, vei ramane nesatisfacuta. Dar daca te relaxezi, te oferi neconditionat, nu te gandesti deloc la placerea ta ci numai la a lui, vei vedea ca vei obtine foarte usor satisfactie maxima

| alexandra932323 a răspuns:

Esti frigida...cauta in dexwinking

| hotdesire a răspuns:

Ai nevoie de un barbat matur, de un tip cu experienta ca sa te satisfaca si sa te invete.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă simţi dureri în timpul actului sexual ( dispareunie ), atunci poate fi vorba de o infecţie sau sau o rană ( pe peretele vaginal sau pe col ) - pentru care TREBUIE să mergi la un control ginecologic!

Pentru detalii despre durerile din timpul ( şi de după actul sexual ) vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......eunia_1173

http://www.divahair.ro/......lui_sexual

http://sanatate.ele.ro/......vente.html

Toate cele bune.