| Roxanaaaaaa a întrebat:

Nu simt placerea sexului, ci astept sa se termine mai repede, sa isi de-a el drumu. De ce? ce sa fac?

5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Este vina ta pentru ca nu sti sa comunici cu el, sa ii zici ceea ce iti place si tie; Vorbiti intre voi, pune-l sa mai citeasca si el pe net, ca daca am folosi cu totii netul in scopuri pozitive, am ajunge departe, sa citeasca despre ceea ce se numeste preludiu si sa se straduiasca sa ti-l ofere;
O alta cauza ar mai putea fii ca tu sa te gandesti la cu totul alte chestii decat la sex si asta ar duce la pierderea totala de concentrare din partea ta;
O alta cauza ar mai putea fii faptul ca tu nu il iubesti, ci stai cu el doar din obisnuinta! Ti-ai pus intrebarea asta?

In orice caz, dupa mine, comunicarea e cauza majora pentru care tu traiesti astfel de experiente! Ia atitudine si vei vedea ca se va schimba situatia!
Bafta!

| EuCuTine a răspuns:

Esti frigida sau mai bine spus esti moarta in sensul urmator. Nu te misti in pat si pana acum nu ai avut un orgasm ...nu este vina ta este vina partenerului ar trebui sa fac preludiu ca sa te stimuleze pe tine. Cand faci sex\dragoste trebuie sa o faci pentru ca iti place si pentru ca vrei sa ai parte de acele 5 sec de extaz intens. Daca partenerul, inclusiv tu nu va implicati nu vei obtine un orgasm prea curand. Eu am avut o partenera care avea aceasta "problema" si am rezolvat-o usor PreludiU intens si foarte bine planificat. Eu zic sa incerci noi pozitii si noi experiente in pat. Ce te excita pe tine pune in practica...trb sa ii zici partenerului ca vrei o pozitie nou, un stimul ceva nou si palpitant ( sex in masina, sex la geam, sex in lift, sex la o petrecere, sex la cinema ) ai sa vezi diferenta. Ciusss daca mai vrei sa vb da mi un mesaj.

| adina_8849 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la nimic si sa traiesti momentul.nu te mai gandi la cand si daca isi da el drumul.nici el nu prea isi da interesul sa te faca sa te simti bine pentru ca observa ca e ceva in neregula.

| Brunetica a răspuns:

Poate ca sunteti activi din punct de vedere sexual, si de aia se poate sau poate tu nu mai ai sentimente fata de persoana respectiva, incearca sa te gandesti bine ce vrei de la viata ca nu poti trai cu o pers care nu te atrage happy

| CrazyStrike a răspuns:

Prea lent.Incercati mai repede big grin