| Kentdeep a întrebat:

Nu stiu ce nu este in regula cu mine, sunt foarte dezvoltat inca de la 10-11ani, toate partile corpului meu sunt foarte bine dezvoltate cu exceptia penisului meu care de pe la varsta de 11 ani pur si simplu nu a mai "evoluat" e extrem de mic in stare flasca si masoara cam 10cm in stare de ercetie.Mentionez ca am varsta de 17 ani, ce credeti ca ar trebui sa fac? Va rog fara glume pe seama asta...

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. Dimensiunea penisului tau este normala (valoarea minima a normalului este 9, 5 cm) si este suficienta pentru a satisface o femeie normal constituita. Nu exista masuri reale care sa duca la cresterea unui penis aflat in limitele normalului si nici nu ai nevoie e vreun tratament riscant. Stai linistit, penisul tau nu te va impiedica sa ai o viata sexuala normala si satisfacatoare

| corbulalbrosu a răspuns:

Va trebui sa te consolezi cu gandul ca ai acest handicap in mod natural si vei fi nevoit sa-ti insusesti tehnici de a satisface o femeie folosindu-te si de alte parti ale corpului precum degetele, buzele si limba deoarece cu un penis de 10-11 cm de obicei poti satisface o femeie doar partial. Din nefericire pana la ora actuala stiinta si medicina nu au reusit sa rezolve aceasta problema extrem de delicata iar celelalte metode "minune" de crestere spectaculoasa a penisului sunt doar excrocherii folosite de sarlatani cu scopul de a stoarce multi bani de la cei disperati dar mai ales naivi. Multa sanatate.