| eunumaieu2012 a întrebat:

Am 12 ani si marimea penisului de 2-3 cm in stare flasca si de 5 cm in stare erecta. credeti ca am vreo problema? mersi

16 răspunsuri:
| ILoveMoon a răspuns:

Lasand gluma la o parte, trebuie sa mergi neaparat la doctor asta e o problema nu poti sa o ai asa mica vorbeste cu mama ta si mergeti la doctor si vezi ce-ti spune ori te opereza ori alceva nu ma pircep la asa ceva deci mergi la un doctor bafta

| adytzaPtk a răspuns:

Eu la 14 ani il am de 14 cm... deci o sa mori te poti impusca de acum crying(( chinesse rules happy

| Spartanul07 a răspuns:

Auzz... nu glumesc.
poate te maturizezi mai greu pana la 24 de ani iti mai creste. si plus daca ai un penis mic nu iti poate face nimic. nici cu operatie nici nimic. ai rabdare sa mai creasca ca doar nu vrei sa te **** de la 12 anilaughing

| Ovydiw a răspuns:

Cum draculaughing ce ma taicatu e chinez?

| sebysebyca a răspuns:

Ma tataie asta e un handicap f grav! daca ai vreo gagica si cauta un barbat adevarat, cheama-ma pe mine!

| DarkBlood32 a răspuns:

Când ţi-ai făcut ultima dată labă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Man eu zic sa mergi la doctor ceva

| JusTPauL a răspuns:

Nu sunt expert dar sa iti zic ceva tie si celorlalti.
Cand va masurati penisul sa nu puneti ruleta, liniarul, sub penis, se pune deasupra. Daca il pui sub normal ca o sa il ai big, wow.
Din cate stiu media penisului la romani este de 14-17 cm asa ca nu va agitati. De la 17 in sus unele fete nu doresc, doarece se poate sa fie dureros.
Poti sa satisfaci o fata si cu penis de 6 cm.
Ai 12 ani stai linistit, pana la 21 ani se dezvolta baietii.
Nu are rost sa o ai de 20 cm si sa nu sti ce sa faci cu ea sau sa nu o poti ascunde in slip cand mergi la strand.
Stiti cum se zice "mai bine mica si jucausa de cat mare si pr...ta"
Lasati prostiile cu doctorii, operatiile k doar nu vreti sa va faceti transplant de penis ca a ta e mai mica de cat a vecinuluilaughing)

| Oana92 a răspuns (pentru JusTPauL):

In mare parte iti dau dreptate, dar ar trebui sa mearga la un doctor pentru ca intr-adevar se poata sa aiba o problema.
Intrebarea principala e de fapt de unde i-a venit magnifica idee cu masuratul la 12 ani, e prea mic pentru asta...

| selysol a răspuns:

Aici e trivia amuzante?laughinglaughing nu e alta categorie! mai bine du-te la medic sa vezi ce ai ca poate pica jos straight face am auzit de cazuri din asteastraight face

Răspuns utilizator avertizat
| FreshFresh a răspuns:

Ba da l-ai speriat nu gluma de s a ascuns asa tare de tine. Eu zic ca nu l mai vezi toata viatalaughing)

| wess89 a răspuns:

Asta e culmea, chiar si de la 12 ani te streseaza marimea ta, esti copil, e normal sa fie mica la varsta asta, mai asteapta sa termini gradinita laughing apoi te apuci de femei

| BossDeBoss1998 a răspuns:

Lol... laughing) wtf?

| kain333 a răspuns:

Eua la 12 ani o aveam de 14 cm.S-a dezvoltat foarte mult in timp.Tu, prietenul meu, ai un handicap.

| capcaunuu a răspuns:

1. Nu toti baietii se dezvolta la fel de repede. Unii se dezvolta mai devreme, altii mai tarziu. Eu de ex m-am dezvoltat mai tarziu in adolescenta, dar mai mult decat altii care s-au dezvoltat mai devreme.

2. Masturbeaza-te. Clar...te ajuta sa iti controlezi "functiile" sexuale, sa iti cunosti corpul, sa te dezvolti.

3. Daca tu crezi ca ai o problema de natura hormonala...ar trebui sa mergi la doctor. Nu trebuie sa spui "am venit sa mi-o masurati". Nici macar nu e nevoie sa deschizi subiectul cu dimensiunea. Dereglarile hormonale afecteaza intregul corp. Daca ai probleme hormonale doctorii le vor descoperi si iti vor da tratament.

4. Daca nu ai nici probleme medicale, si tot nu iti creste mai mult pana pe la vreo 16 ani...atunci exista exercitii pentru marire. Asa cum exista exercitii pentru muschi, exista exercitii si pentru penis. Nu dispera, dar nici nu ignora problema.

Succes!