| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa cred. Este un baiat, Denis cu care m-am cunoscut la un concert. Eu aveam de mult id lui in lista dar nu stiam cine e. De la concert am inceput sa vorbim.Am iesit de 2 ori afara iar in rest vorbim pe mess si la telefon.Se comporta foarte frumos cu mine, imi zambeste a zis ca ii plac ochii mei si gropita. Intr-o zi l-am intrebat daca ma place si mi-a raspuns big grina...esti draguta nu zic ca nu, esti genu meu. straight face. Ieri a fost un concert cu ocazia Zilei Europei si la concert am stat cu el. Prima ora ne-am distrat dar era o fata in fata noastra (Talida)la care ii place de el.Se tot dadea la el, dansa pe langa el si din astea.Nu m-am simtit bine sa vad astea si am inceput sa fiu cam suparata. M-a intrebat daca am patit ceva si i-am zis ca nu am nimic, a tot insistat si l-am intrebat :Tie iti place de Talida? Si mi-a zis ca nu. Dupa ce s-a terminat i-am zis ca Talida e frumoasa, si mi-a zis :Ne intelegem foarte bine, dar ca prieteni.
Nu stiu ce sa mai fac. Mi se pare ca ma comport copilaraste.Il stiu de 1 luna si ma gandesc mereu la el, de ce nu vreau sa fie cu mine desi mi-a zis ca ma place?! sad
Intrebarea e urmatoarea.: Ce sa ii spun ca sa isi dea seama ca as vrea sa stiu daca vrea sa umble cu mine? Si de ce mi-e frica ca fata aceea e mai frumoasa ca mine si ca intr-un final o va placea?straight face
Eu am 15 ani, fac 16 si el la fel.

Mersi ca ati avut rabdare sa cititi.

Astept raspunsuri big hug sad

Răspuns Câştigător
| wzz a răspuns:

Cred că ţi-a spus destul de clar că nu o place pe Talida. De ce nu încerci să faci tu primul pas? Nu mai suntem pe vremea lui nea Nicu. Spune-i şi lui ce ne-ai spus nouă ( Il stiu de 1 luna si ma gandesc mereu la el, de ce nu vreau sa fie cu mine desi mi-a zis ca ma place ) şi vei vedea ce se va întâmpla.

Sunt chiar curios cum vor decurge lucrurile, am să te rog să mă ţii la curent folosind PM. xD

3 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Fete ca Talida. adica fete care sa-l palca... pot fi suuuteee. daca el te alege pe tine poate sa fie si mii! happy

intreaba`l pur si simplu daca ati putea sa fiti impreuna! big grinbig grinbig grinbig grin

CURAJ! ca nu musca. e si el om va intelege!
si cine stie poate ca el vrea de mult sa te intrebeb daca vrei sa fi cu el dar poate nu are curajj big grin

| PuFuLeTeLe_9807 a răspuns:

Mei...fai si tu in asa fel incat sa inteleaga ca il placi happy pana la urma daca ii place de tine te va intreba el daca vrei sa fiti impreuna tongue sau daca nu vrei sa mai astepti intreaba-l chiar tu smug

| Adicteddd a răspuns:

Buna in primul rand uitate la asta http://www.youtube.com/watch?v=9UkoqLWhz7Q&feature=related si dupa dai si lui sa se uite si dupa se il vizioneaz azici si uh ca te-a impresionat asa mult si ca nu iti vine sac crezi cata dragoste exista intre cei doi adica trebuie sa bati apropouri