| zoza a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Acuma un an 1 si ceva m-am despartit de prietenul meu (am suferit foarte mult ) dupa ceva timp am gasit pe cineva. Este total diferit de fostul meu, imi face toate poftele este un dulce si ma iubeste foarte mult, in schimb eu nu stiu prea bine ce simt pentru el. Avem impreuna 10 luni si nu vreau sa imi bat joc de sentimentele lui, toate chestiile se intampla pentru ca uneori ma gandesc la fostul meu, chiar daca zic ca l-am uitat mi-e frica sa recunosc ca nu este asa. Ma pune uneori pe ganduri cand aud de la prietenii lui fraze de genu " ca ea nu o sa mai gasesc" " daca ar veni sa ne impacam m-as impaca cu ea " "inca o mai iubesc ". Nu as dori sa ma impac cu el imi este bine cu prietenul meu actual dar chestiile astea ma pun pe ganduri. Va rog sa ma sfatuiti multumesc.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,fa ceea ce simti; daca te-ai despartit de fostul inseamna ca ceva nu a mers,gandeste-te ca poate nu se merita sa iti lasi prietenul pentru fostul. Daca nu vrei sa te impaci cu el,incearca sa il uiti,sa il scoti din minte si sa eviti sa vb despre el,concentreaza-te asupra actualului tau prieten,faceti diferite activitati impreuna,din moment ce prietenul tau se comporta frumos cu tine si te iubeste, inseamna ca e baiatul potrivit, nu da pasarea din curte pentru cioara de pe gard.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta inseamna ca mai ai sentimente pentru fostul prieten gandeste-te pe cine alegi daca vrei sa te impaci cu fostul sau daca vrei sa ramai cu actualul, nu e deloc bine sa stai cu cineva fara sa il iubesti.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic sa nu te mai gandesti la fostul,ce a fost sa ramana in trecut, unde ii este locul.Ce mai conteaza acum, dupa 1 an si ceva ca el inca tine la tine (cica!) daca NU a mers?!

Actualul e cel mai potrivit.

| cOnTexT a răspuns:

Ma sa mor da numa prostii spuneti, nu mai fa atata ce simti ca iti iei tapa si plangi iarwinking, ba deci nu va inteleg, baiatul se comporta cu tine asa frumos... etc si tu tot te gandesti al fostul dupa 10 luni, Scuza'ma ca'ti zic dar esti praf, nu ti'o zic in nume de rau, dar incearca sa indrepti astawinking