| platinum a întrebat:

Salut tuturor.happy. am o poveste delicata din punctul meu de vedere dar va las pe voi sa ma sfatuiti.big grin...am o prietena de 16 ( ii face in martie) iar eu am 21 de ani (i-am facut acum in ianuarie)...sunt cu ea de 3 luni.sincer o iubesc si ma iubeste si nu as vrea sa renunt la ea doar ca este o diferenta de 5 ani intre noi. mi-a ascuns varsta 2 luni... dar nu de mult am aflat ca are de fapt 15 si face 16.si m-am gandit sa pun capat relatiei pentru ca nu vreau sa zica ceva parintii ei...deoarece nici acum nu stiu parintii ei cati ani am de fapt... dar nu a vrut sa ne despartim. ca ma iubeste. si daca vrea sa mai ramanem impreuna, am rugat-o sa-mi promita ca l-e va zice tot parintilor ei...despre mine... i-am zis ca nu vreau minciuni in relatia noastra.acum sincer vreau sa stiu daca dupa voi ar fi ok relatia asta. ce ma sfatuiti sa fac.va rog. multumesc anticipat tuturor.si sa fiti iubit.astept rasp si chiar intrebari.mersibig grin

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e nimic gresit in ceea ce priveste varsta.Sa va iubiti mult, asta conteaza cu adevarat. Da, nu e bine ca v-a mintit pe tine si pe ai ei.Trebuie sa ii ti o mica predica la faza asta ca sa nu mai faca asa ceva. Iubiti-va multhappy

| Alisa a răspuns:

Eu sunt in situatia prietenei tale. doar ca am 18 ani si el 22(4 luni relatie). el e primul meu prieten. relatia va fi ok daca va iubiti si exista incredere. sper, ca tu stii ca e prea mica pentru a isi incepe viata sexuala si daca o iubesti va trebuii sa o astepti, sa nu o presezi. tu stii cel mai bine daca poti sa rezisti, etc, avand in vedere ca ai 21 de ani. cu parintii ei cred ca o sa va fie mai greu. de aceea va trebuii sa le demonstrezi ca trebuie sa aiba incredere in tine si ca o iubesti sincer pe fata lor. uite de exemplu la mine mama mea nu il accepta deloc pe el, deoarece zice ca e urat pentru mine, ca lucreaza in constructii, ca nu ne potrivim, etc. dar noi nu am renuntat, desi mama e impotriva lui. sper sa nu se intample asa si la voi, caci ar fi pacat. bafta multa, rabdare si iubiti-va mult. numai bineee:*

| undercovergirl a răspuns:

Buna,

Tot ce ai scris mai sus spune despre tine multe. Nu ti enumar calitatile fiindca tu le stii mai bine.
Ai o varsta si gandesti matur pot spune, asa ca ce ai zice daca facem un mic test : prietena ta este la o varsta sa zicem critica, ( si eu am fost la varsta ei si imi doream tare mult un prieten mai mare cu cativa ani, cu care sa ma dau mare colegelor sau prietenelor), perioada in care nu stie ce vrea de la viata. Este inca tanara, in formare, exista posibilitatea ca atunci cand se va maturiza ( din punct de vedere mental ) sa nu te mai vrea. La fel cum exista si posibilitatea ca o relatie cu un baiat mai mare sa o faca sa si doreasca o familie, sa devina o femeie responsabila.
Intrebarea pentru tine este : vrei sa iti asumi acest risc?
Daca da, sfatul meu este sa discuti sincer cu ea si sa i spui ca vrei sa i cunosti parintii si sa le vorbesti despre relatia voastra. Poate ca la inceput o sa fie mai greu, poate ca nu o sa fie de acord cu diferenta de varsta dintre voi doi, dar vei reusii sa i asiguri ca esti un om serios, ca doresti ceva mai mult de la fiica lor, ca tii foarte mult la ea, etc. Sunt sigura ca o sa stii sa i convingi.
Crede-ma ca o sa ti fie si tie mai usor daca o sa ai sprijinul parintilor, macar nu o sa mai stai cu teama ca oricand parintii ei vor face ceva impotriva ta si spre binele ei.
Succes! happy

| theodoraafi a răspuns:

Buna,
sincer eu cred ca relatia poate fi ok, dar in anumite momente vei vedea ca diferenta de varsta se vede...
intre mine si prietenul meu sunt tot 5 ani, eu 15 el 20... si am fost foarte fericiti impreuna, spun fericiti pentru ca ieri ne-am despartit...
asa nu conteaza.
Daca tu ti la ea, ea tine la tine cred ca merita sa incercatihappy

succes:*

Răspuns utilizator avertizat
| MariJuana23 a răspuns:

Eu una te sfatuiesc sa continui relatia, e pacat. daca zici ca te iubeste.si tu pe ea.

Diferenta de varsta nu e chiar atat de mare.

Eu spre exemplu am avut 14 ani fara 4 luni cand m-am combinat cu fostul meu prieten, iar el avea 19 ani si 11 luni jumate... a fost frumos.cu toate ca el isi facea probleme legate de diferenta de varsta ( 6 ani si 7 luni )...usor usor am trecut peste happya fost frumos. dar s-a terminat.

Ramai cu ea.nu o ranii pentru. ca o s sufere mult.

Te-am :*.

Ciao!

| MariJuana23 a răspuns:

5 ani nu e o diferenta mare, si cu asta cred ca am spus tot.
Nu te desparti de ea!

| SlobodLaGura a răspuns:

Esti bine, felicitati; Am auzit si mai rau de atat: ea 13 el 29, deci e trist dar daca te-a lovit dragostea n-ai ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rar baieti care stau cu fete mai mici doar din iubire si nu sa le fraiereasca sa faca sex cu ei. Daca si ea te iubeste este foarte bine happy doar ca ea este destul de mica si se poate indragosti repede de altcineva. Daca vezi ca relatia voastra evolueaza, incerca sa vorbesti cu parintii ei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti ok...am auzit ca o fetita de (numai 12 anisori) are ca iubit pe un barbat dar ce mai barbat ...chiar pe profesorul ei de matematica in varsta de 56 ani

| karatistu04 a răspuns:

E pacat sa renuti la relatie daca va iubiti si eu am 22 de ani si am iubit o persoana de 32 de ani si am stat 2 ani impreuna nu cred ca conteaza varsta atat timp cat va iubiti

| platinum explică:

Din nou salut tuturor. ce sa zic. m-am gandit foarte mult in ultimul timp la relatia mea dar datorita sfaturilor voastre, si va multumesk pentru asta, am decis sa continui relatia cu ea pentru ca am stat de vb cu ea serios in multe privinte.si imi place ca totusi la varsta asta mi-se pare ca are o gandire destul de matura, si mi-a promis ca o sa l-e spuna parintilor tot despre mine.referitor la ce a zis >alisa< ca este mik pentru ca ea sa-si inceapa relatia sexuala> sincer iti dau dreptate. si nici nu am de gand sa-i pomenesk ink pentru ca inteleg ca este mik si totusi am doar 3 luni si ceva cu ea...deci mai am de asteptat dar important este ca ne iubim. si am s-o astept.mss mult pentru sfaturi. eventual o sa mai revin cu detalii despre cum decurge relatia.mersi inca o data.sa fiti iubiti.:*big grin