| cosminache a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Imi place din ce in ce mai mult de o fata din clasa mea, si nu stiu cum sa ii arat cat de mult tin la ea. Vorbim, ne intelegem bine, dar nu ca un "friend-zoned".

4 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Pentru ca niciodata nu merg prea bine relatiile intre colegi. Mai bine ai incerca asta in vacanta.

| SookiexD a răspuns:

Incepe cu glume, fa-o sa rada, sa se simta bine, dupa aceea poti sa mergi cu ea la o scurta plimbare prin. curtea scolii, eu stiu. si opreste-te, ia-o de mana si spune-i "NAME ..eu te plac foarte mult, si tin la tine.dar nu ca pe o simpla prietena." si de aici sigur te descurci cu dialogul ^^ Merge de fiecare data. Dar ca sa iti spun cat de sincer pot, relatiile din aceeasi clasa/scoala nu tin mult. pentru ca ve vedeti non-stop si asta afecteaza majoritatea cuplurilor...

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Pai de exemplu daca ii spui intr-o zi de o melodie anume, una asa de dragoste sau care ii place asa de mult, p[oti sa o postezi pe o retea de socializare.Ai putea si prin a distribui anumite poze cun subinteles, cum ar fi:tot timpul ma gandesc la tine sau:nu as vrea sa fiu orice pentru oricine ci sa fiu cineva important pentru o persoana minunata, chestii de-astea, gasesti pe fb destule.Sau poze cu fete care sa semene cu ea,inimii care sunt impreuna, persoane care se saruta, asa ceva, dar sa NU exagerezi, vreo 3-4 postari pe saptamana e suficient.Ai putea sa-i zambesti, sa-i facui cu ochiul, sa-i trimiti un pupic in aer.Invit-o in oras, dar cu pretextul ca vrei sa-i povestesti ce chestie impresionanta ti s-a intamplat acum 2 zile,acum cativa ani sau in copilarie, mergeti intr-o cafenea, un parc, o cofetarie. Apropo cel mai importanta lucru e sa o faci sa rada, asa cuceresti cel imi usor o fata si sa fii un gentleman bineinteles.

| cosminache explică:

Da dar nu ne vedem prea des, doar la scoala...