| cosminache a întrebat:

Imi place enorm de mult de o fata. Suntem colegi de clasa(chiar daca spuneti ca nu va tine nu imi pasa, o iubesc mult), si mai vorbim din cand in cand, glumim, mai vorbim si prin mesaje (nu sunt friend-zoned). Am mai iesit prin oras (si cu prieteni, nu numai noi, nu stiu, nu pot sa o invit doar eu si cu ea) si m-am gandit sa platesc pentru ea dar mi-a fost rusine ca mai eram si alti prieteni/prietene. Dar merita sa platesc eu mereu? Si daca cheltuie mult? Si ce sfaturi imi mai dati?

3 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Daca iti este rusine sa o inviti "pe fata" atunci trimite-i un sms sau scrie-i un biletel. Trebuie sa faci o miscare altfel risti sa o pierzi. Ai incredere in tine si invit-o. Ce se poate intampla? Sa spuna "da" sau sa spuna"nu". Oricum incercarea moarte n-are asa ca i-ati inima in dinti si invit-o! Bafta!

| blueheart a răspuns:

Hei! Chiar daca sunteti colegi nu vad de ce sa nu mearga o relatie intre voi. Daca tii la ea mult si vrei sa fii cu ea mai intai spune-i ei acest lucru, ca vrei sa fii cu ea. Nu trebuie sa-ti pese de ceilalti. Invit-o undeva, trebuie sa faci asta daca tii cu adevarat la ea si vrei sa ai o relatie cu ea.

| SlenderMann a răspuns:

Invito numai pe ea, nu trebuie sa platesti pentru toti.Sti cum se spune,, nu risti nu castigi``.