| anonim_4396 a întrebat:

Salut imi place de o fata de la mine din clasa ne intelegem bine vorbim...si nu stiu cum sa-i zic daca vrea sa fie cu mine eu sunt mai timid. ziceti-mi voi un sfat va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| soranaaa a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai bine e sa ii spui. Cum vrei.ori printr-un mesaj.ori prin cineva.Pentru ca uite.de exemplu mie imi place un baiat si eu sunt timmida si el timid.nu ajungem nicaieri. Fa-ti curaj si spune-i tu, indiferent de raspuns.Nu trebuie sa iti faci griji ca te va refuza.Nu se stieee!

1 răspuns:
| illuminate a răspuns:

Buna.
Un mod bun de a spune lucrul asta. avand in vedere ca esti timid. depinde ai mai multe variante.
1. Vorbiti mult. diferite subiecte si la un moment dat ii spui
2. ii lasi un mesaj
3. vorbesti cu ea pe mess. asa poate ar fi mai bine pentru tine. avand in vedere ca esti timid nu sunteti fata in fata deci e ok happy