| Alexaaaara a întrebat:

Nu stiu ce sa fac! M-am indragostit de unul dintre prietenii fostului meu iubit.Este o situație încurcată deci sper și as aprecia dacă ați citi tot.Am fost impreuna cu fostul meu 1 an, timp in care am fost foarte apropiați, băiatul despre care vorbesc a fost iubitul surorii cumnatei lui, la momentul actual nici ei nu mai sunt impreuna.Eu cu fata aceea ma înțelegeam destul de bine și inca păstram legatura.Relatia mea anterioară s-a terminat acum 11 luni, nu tocmai in condiții bune.Cu fostul inca ma mai întâlnesc din cauza grupului comun de prieteni și faptului ca locuim in același cartier.Aceasta "idila" a aparut neprevăzut acum ceva timp dar am ales sa neg ceea ce simt sperând ca va trece, dar nu, ceva se intampla și nu stiu cum sa gestionez situația.Si respectivul da semne ca ma place, dar simt ca are aceeași teama ca și mine in a face primul pas.Ma puteți ajuta cu un sfat va rog? Ce sa fac? Sa inițiez ceva sau sa tac și sa astept sa treacă? Chiar ma simt atrasa de acest baiat, dar prietenia lui cu fostul ne-ar cam sta in cale.crying

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti incerca sa-i scrii mai ales ca va cunoasteti, vorbiti una alta si cand simti ca e momentu il intrebi asa lejer daca vrea sa iesiti in vreo zi pe undeva

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca tu il placi nu vad vreo problema in faptul ca e prieten cu fostul.

| Alexaaaara explică (pentru MihaiNicu23):

Fostul meu este o persoana foarte orgolioasa, nu stiu cum ar reacționa. Mi e teama sa nu scoată vorbe sau sa încheie prietenia cu cel despre care vorbesc.

| Pool77 a răspuns:

Nu inteleg de ce ar fi o problema fostul/fosta.

| Mandreiv a răspuns:

Daca tu crezi ca aveti ceva impreuna, daca ai impresia ca puteti construii ceva atunci ce mai stai, fostii nu ar trebui sa ii luați absolut deloc in calcul pentru ca ei apartin de trecut.

| Marian9978 a răspuns:

Te înțeleg,
Dacă simți că esti atrasa de acel băiat si ca el e alesul să nu iti mai pese de faptul că este amic cu fostul tău iubit, dacă nu a mers, nu a mers. Ce vina ai tu până la urmă...