| ingerassecret a întrebat:

Nu stiu ce sa fac sa ies din starea asta, pur si simplu numai imi mai revin sad.De cateva zile suntem despartiti si simt ca numai pot.Imi lipseste pe zi ce trece din ce in ce mai multsad.Ma doare lipsa lui, imi lipseste tot ce faceam impreuna.Nu suport sa il vad pe strada si sa ma gandesc ca acum suntem doar niste "amici"cand inainte eram fericiti.
Amici nici nu pot spune ca am mai ramas.De cate ori ne vedem pe afara,abia imi mai spune un "buna",uneori nici ala,alteori mai face mici gesturi cu mine.El m-a intrebat cand ne-am despartit daca vreau sa mai ramanem prieteni,si eu i-am spus ca nu pot sa raman prietena cu el pentru ca sunt suparata pentru ce mi-a facut sad.
Am vazut ca mi-a dat si ignor pe mess sad.
Totul imi aminteste de el sad. Avem un parc exact langa bloc si mereu ma duceam acolo cu el,stateam pe banca eram fericiti impreuna,iar acum de cate ori ma duc in acel parc,lipseste el,nimic numai are nici un sens.
Eu inca mai sper ca se va intoarce din nou la mine, dar stiu ca nu va mai fi posibil...
Cum sa trec peste? de cateva zile plang mereu si imi este foarte dor de el sad.
Oare am gresit ca nu am ramas prietena cu el? sa vorbesc cu el? sa il las pe el sa vina, s-au sa las totul asa cum este?
Ce ma sfatuiti? chiar am nevoie de un sfat!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, dar ce s a intimplat de nu mai sinte ti împreună? Cine a gresit? Tu sau el?

| ingerassecret explică (pentru CristiDinBucuresti):

El a pus punct, pentru ca spunea ca numai crede ca merge relatia, si ca vrea sa fie singur o perioada de timp(nu mi-a spus cat timp)

| Dariusuu a răspuns:

Te-ai gândit vreodată să pui punct?

Dă şansa altui băiat să te facă fericită.

Te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva zile? Pai sunt oameni care sufera asa ani de zile si tu plangi dupa cateva zile? Baiatul oricum te-a inselat, stai linistita. Nu numai ca te-a inselat dar nu te gaseste nici macar destul de buna pentru el incat sa te minta si sa continuati relatia. In acelasi timp a vrut pauza ca sa puna gheara pe o fata care i-a spus ca nu va sta cu el atat timp cat are prietena, cam asa stau lucrurile.

Nu il astepta, nu il primi inapoi. Si se va intoarce, mai ales daca nu ii merge pe partea cealalta. Dar tu vei deveni doar o solutie de rezerva si te va mai face sa suferi de fiecare data cand va apare ceva mai bun.

Timpul le vindeca pe toate, traieste-ti viata si nu plange ca ai pierdut ceva ce n-a fost al tau niciodata.

| MiruD a răspuns:

Incearca sa ii acorzi si o a doua sansa. Poate a gresit, dar l-ai intrebat de ce a facut asta? ai stat de vorba cu el?
Nu cred ca ai gresit ca nu ai ramas prietena cu el. Si eu as fi facut la fel.
Vorbeste cu el. Stiu cum e cand starea asta. Iti vine sa te duci la el si sa uiti absolut tot.
Dar orgoliul te impiedica sa faci anumite lucruri.

| NotToday a răspuns:

Nu te impaca cu el, nu il cauta. E normal sa suferi in primele zile, saptamani, luni, dar crede-ma ca vei suferi mult mai tare daca te vei impaca cu el si te va insela inca o data. Lasa-l in lumea lui si traieste-ti viata intr-un mod care te va face fericita.

| SUMO a răspuns:

Sunal sa va impacati sau cauta fericirea in alta parte

| Circu_Mircea_1989 a răspuns:

Buna! Ce sa zic cu dragoste e mai dificil tot timpul deci si eu faceam acelasi lucru ca si tine nu acceptam sa ramanem prieten pentru ca si eu cand ma desparteam nu imi placea sa ramanem prieteni e mai bine sa incerci sa uiti sa nu mai mergi in locurile unde mergeai cu el pentru un timp si incearca sa iti ocupi timpul mai mult ca asa treci mai usor peste adica iesi cu prietenii nu conteaza numai sa ai timpul ocupat sa nu ai timp sa te gandesti la el pentru ca si eu am trecut prin asta si stiu cum e am avut noroc de prieteni ca imi ziceai hai sa iesim sai sa merge nu stiu pe unde sa facem nu stiu ce etc numai sa nu am timp sa ma gandesc la ea.

| xAbramburica a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate
incearca sa nu te mai gandesti, incearca sa scrii, pot iesi lucruri frumoase din durere