| Rebeeca17 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac sa ma impac cu fostul meu prieten.Am fost cu el 2 luni, iar de o luna ne-am despartit, si de atunci l-am mai vazut de vreo 2 ori.Eu am gresit foarte mult fata de el,l-am mintit mult, iar el m-a iertat la inceput, dar dupa s-a saturat si el.Acuma imi pare foarte rau pentru figurile pe care i-le faceam si pentru cum ma comportam.El acum povesteste la toata lumea ca ma lua tot din alte masini, ca is o mincinoasa, o curva.dar eu chiar nu is asa.Eu am facut toate astea pentru a-l face gelos,cu speranta ca o sa-i placa mai mult de mine,dar prin tot ce-am facut,am reusit doar sa-l fac sa ma urasca si mai tare.El este genul ala mai "smecheras", respectat de toti. Chiar imi pare foarte rau pentru ce am facut, stiu ca am fost o proasta si chiar as vrea sa ma impac cu el sad

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Faci cum vrei dar chiar nu vad cum ar merge relatia asta daca voi va mintiti, jigniti...

| pisicutzamik a răspuns (pentru mona):

Mona nu ei se jignesc, el o jigneste pe ea!:*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Să "încerci" să-i EXPLICI şi lui, aşa cum ne-ai explicat nouă aici...

S-ar putea să te înţeleagă şi să-ţi mai dea o şansă!

| Vix999 a răspuns:

Parerea mea e ca nu mai ai nici o sansa happy
Tot ce iti ramane de facut este sa inveti din asta si sa nu mai faci tampenii de genul.
Ai fost constienta ca il va deranja sa stie ca iesi cu altii...deci nu veni acum sa spui ca ..vai am gresit si ca am facut-o pentru el.
Ai facut-o pentru ca ai vrut si ti-a placut..si ne poti minti pe noi dar macar nu te insela pe tinewinking
Daca vrei sa iesi cu mai multi odata e ok..nu zice nimeni sa nu. Doar ca asta e cam in nepotrivire de caracter cu o relatie. Nu le poti avea pe amandoua.
Reactia lui e normala pentru "tiparul" de "smecheras" in care l-ai integrat. Doar nu vrei sa isi piarda imaginea in fata prietenilor. E un comportament tipic.o sa inceteze la un moment dat. Te sfatuiesc doar sa nu il provoci si mai tare.
Bafta si invata din greseli happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie care scartaie inca de la inceput are un viitor cam gri parerea mea happy

| pisicutzamik a răspuns:

Buna daca vroiai sa-l faci gelos trebuia sa o faci si tu mai subtil..iti pun o intrebare tie ti-ar fi convenit ca alte fete sa coboare din masina lui in fata ta? cred ca le paruiai imediat, din ce am inteles eu de la tine baiatul nu cred ca mai vrea sa stea cu tine din moment ce te face mincinoasa, curva.sincera sa fiu baiatu nu mai are respect pentru tine,imi pare rau ca iti spun astea dar crede-ma asta este adevarul. daca o sa vrea sa mai stea cu tine,te va tine de fraiera doar sa-si bata joc de tine, treaba ta daca vrei sa fii caracterizata asa de el spera la o impacare, daca nu gaseste alt baiat si nu mai repeta greseala daca vrei sa tina la tine fii tu insuti, poarta-te frumos iubeste-l si ai sa vezi ca nu va fi loc de altcineva daca tu vei fi intelegatoare, iubitoare!