| EllyElutza a întrebat:

Nu stiu ce sa ma fac... ajutati-ma cu parerea voastra. M'am indragostit de varul meu de gradul doi.Acum doi ani dintr'o intamplare am aflat de tipul care este la petrecere ca imi este var.am facut cunostinta cu el si de atunci am simtit ceva special ceva pentru el.De atunci suntem impreuna, cu toate ca el locuieste in Cluj si eu in Bucuresti... dar de fiecare data cand avem ocazia stam impreuna iar pe langa asta vorbim zilnik la telefon.Ma gandesc ca daca ne cunoshteam de mici acum il vedeam ca pe un simplu var dar cunoscandu. l la 15 ani l.am vazut ca pe un tip de care ma simteam atrasa. Avem 1 an sh 3 luni de cand tinem legatura... Ce sa ma fac m-am indragostit de el.

Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

E foarte complicat, pentru ca stiu ca dragostea nu tine cont de nimic, dar gandeste-te ca sunteti inca "niste copii", dupa parerea mea nu este legal, moral si nici sanatos, banuiesc ca esti constienta de asta, eu zic sa margi mai departe, desi e foarte greu si doare al dracului de rau treci pestesi gaseste-ti adevaratul suflet pereche saumacar distreaza-te.

7 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Mai, sincera sa fiu si eu am avut tentative cu un varlaughing, dar era de gradul 3 parcabig grin.Il astept sa vina in tara si dup'aia trec la actiunelaughinghee hee.
Daca exista dragote din parte amandoura e ok, dar gandeste-te, ce ar zice parintii vostri, ar accepta asa ceva?
Trebuie sa le iei pe toate in calculwinking. Gandeste-te binehappy.

Bafta.

| Raisa a răspuns:

Eu zic sa continuati, nu e ilegal...cred.laughing
e ceva special, bv voua.bafta!
si... oricum nu tu ai fi prima persoana care face asta.
pa:*

| rap4us a răspuns:

Eu zic sa il intrebi si pe el si sa nu faceti sex, deoarece daca veti naste un copil il veti naste deformat.Eu zic sa va manifestati dragostea doar prin pupici pe obraz si imbratisari ca sa nu isi dea seama cineva de ceva suspect.Sau daca nu pur si simplu incerci sa nu te mai intalnesti cu el.

| dya_8470 a răspuns:

Pai te cred ca iti este greu sa te desparti de el dar e un lucru foarte grav sa fii impreuna cu un verisor in primul rand ca daca vei continua relatia te vei indragostii si mai tare si iti va fi mai greu mai tarziu sa te despati de el, in al doilea rand gandeste-te ce va spune familia ta si familia lui ce va spune lumea si in plus de asta este un incest adica un pacat

| Dy.dY KandY a răspuns:

WoW... Ce ciudat sa fi imp cu un verisor...nu stiu cu ce sa te ajut

| radapusy a răspuns:

Nu am un raspuns ci am doar un sfat de care ar trebui sa ti cont. din moment ce baiatul pe care il placiiti este var eu spun sa incerci sa il uiti si sa te distrezi cu el ca si cu un var cu care esti mai apropiata! apropo de asta, vrei sa fim prietene?

| EllyElutza explică:

Da stiu am incercat sa. l uit sa nu mai pastram legatura dar nu pot... aveam prea multe in comun si am incercat sa ii spun si lui asta fiind mai mare speram ca va pune el stop acestei relatii imposibile, dar nu spune nimic.Este f ciudat pentru ca parinti nostri nu tin legatura cu toate ca tatal meu sh cu mama lui sunt veri primari... E complicat sad Nuj