| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac,cum sa mai rezist. Nu mi-l pot scoate din cap, cand ii aud vocea incep din nou sa-l plac,dar el nu simte la fel, nu-mi arata ca ma place. Un sfat? sad

Răspuns Câştigător
| Ezeru a răspuns:

In tine ma vad pe mine laughing
si eu sunt la fel desi a trecut mult timp tot ma gandesc la ea mereu. Cand ma gandesc la momentele petrecute impreuna mi se umple stomacul de fluturi laughing E groaznic laughing mai ales pentru un baiat.
Sfatul meu este sa socializezi, sa iti gasesti ceva de facut. Practic sa incerci sa faci lucruri noi si solicitante care incet incet te vor face sa il uiti.
Este greu, dar alta solutie nu ai. Cu cat te gandesti mai mult la el cu atat te consumi mai tare si il vei uita mai greu.
Mult succeswinking

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Accepta realitatile vietii, si baiatul are dreptul de a te place sau nu.

| mont a răspuns:

Ai putea sa il inviti la un suc. Sau sa te distrezi si astfel o sa il uiti mai usor/mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 14 ani crezi ca stii ce-i dragostea, plangi de parca s-a destramat o familie si ai fost abandonata cu prunci de lapte in scara blocului!

Cred mai de graba ca din lipsa neintelegerii cu familia ta, fapt redat din istoricul si forma intrebarilor tale, neintelegandu-te cu parintii pentru ca esti neascultatoare si faci probabil, numai nazbatii, iti lipseste afectiunea parinteasca.

Or sa te placa baieti de nu ai paturi si timp, pentru ei, iar de faci pace si reintaresti relatia-copil-parinte, nu mai simti nevoia si nu te mai framanta vesnica intrebare "Nu stiu ce sa mai fac..."

Fa-ti tu bine inaintea celorlalti, iar fericirea vine de la sine.

| Meli2314 a răspuns:

Multumesc tuturor!

| PinkIceCream5 a răspuns:

Hei, dacă el nu îți da un semn ceva ca te-ar place mai bine las-o balta.Da, știu ca îți va fi foarte greu da' încearcă sa comunici cu un alt băiat, astfel încetu' cu incetu' ti-l vei scoate din minte. Nu are rost sa te agiti pentru cineva care e orb sa vadă o persoana care il adora din ce vad eu aici. Găsește pe cineva care sa te observe din orice punct de vedere si sa incerce sa se apropie de tine, sa îți acapareze atenția, sa facă el primul' pas ca de aia e băiat! Ai grija de tine, si gândește-te la ceea ce vrei cu adevărat, meriți ceva bun lângă tine nu pe cineva care nu te baga in seama, nb:*

| kappa123456789 a răspuns:

Ai incercat sa treci mai departe sau sa fi mai atent cu el?