| igrec005 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu un sfat? Cum fac sa nu mai ies in evidenta cand imi place un baiat? In iarna mi-a placut de un coleg, iar acum o luna din nou, acum de cate ori ies cu gasca, care il include, de fiecare data cand face o gluma sau traznaie incep sa rad, daca ma baga in seama, ma innrosesc la fata, ma bufneste rasul, mi se schimba vocea. Vreau sa ma controlez dar nu stiu cum. Si momentan nu il mai plac, dar prietena mea crede ca da, ii zic ca nu imi place, dar nu ma crede, cum o fac sa ma creada ca nu il mai plac? Simt ca innebunesc, vreau sa-mi schimb comportamentu dar nu stiu cum.

3 răspunsuri:
| MariusDk23 a răspuns:

Pai cu prietena ta spune-i ca nu iti mai place de el si sa te creada pe cuvant daca nu te crede inseamna ca nu este o prietena adevarata. Spune-i direct ca daca nu te crede dovedeste ca ea nu este o prietena adevarata si ca prietenele trebuie sa se creada intre ele.Si daca ti-a placut de baiatul acela atunci trebuia sa iti faci putin curaj si sa ii spui... Poate si el te placea:p
Si nu este o rusine daca iti place de el si te inrosesti la fata intr-adevar daca a zis o gluma sau face ceva a amuzant spune-le prietenilor ca ai ras pentru ca a fost amuzant nu pentru ca iti place de el dar cum am spus nu este o rusine.
Ei sper ca te-am ajutat :p

| igrec005 explică:

Amandoi m-ati ajutat big hug si ma multumesc mult :* acum nu stiu cariua sa-i dau fundabig grin

| Anonimusss97 a răspuns:

Spune-i prietenei tale cum s`a intamplat sa te indragostesti de el si spune-i clar ca nu il mai placi.
Daca baiatul de care iti place nu are prietena, fai cunostinta cu o fata care il place si prietena ta isi va da seama de adevar.
Sper ca te-am ajutat.
[ Multa bafta! ]