| DianaPopa15 a întrebat:

Nu stiu cum sa ma comport după ce am avut relatii intime cu un coleg de lucru …
S-a întâmplat acum 2 sapt înainte sa plec in concediu, ma tachina de ceva vreme ma privea, insistent și accidental tot timpul era prin preajma mea, pana intr-o zi când m-a invitat la cina iar eu am acceptat. După câteva întâlniri am ajuns și mai departe, iar la final mi-a spus ca vrea sa mai iesim sa ne mai vedem și in tot acest timp mi-a scris dar rar. Sunt in dubii pentru ca nu știu cum sa ma comport cand îl voi revedea din nou la lucru, nu vreau sa creadă ca dacă am făcut sex gata sunt după el sau ma întreb poate asta a fost scopul lui sa se distreze doar. Ideea e ca nu m-am gândit asa serios atunci ce va fi după sex și acum începe sa-mi para rău ca am făcut o pentru ca ma va privi altfel … un sfat va rog

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ceea ce s-a intamplat,s-a intamplat,e la timpul trecut,raul a fost facut deja.
Nu e cazul sa-l maresti cu regrete si pareri de rau, este o lectie din care ai invatat ceva si, cel putin, e o greseala pe care n-o vei repeta.
Cat despre comportamentul tau, singurul sfat pe care il am ar fi sa te comporti exact asa cum te comportai si inainte de simpaticul eveniment.Linistita,vesela,fireasca.
Pentru ca daca ii pasa si daca si pentru el a fost mai mult decat o curiozitate, atunci va reactiona intr-un fel.Lasa-l pe el sa se apropie, nu-i alerga in intampinare.
Ce era sa-i dai, i-ai dat.Sunt sigura ca poti sa-i dai mult mai mult de atat, dar ca sa nu te pacalesti iarasi, lasa-l pe el sa vina la tine.
Tu zambeste frumos.
happy
Si nu mai gresi!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul inainte de casatorie este un păcat, ăla cu care ai facut sex asta căuta, i sa ivit ocazia si acum cauta alta sau pe altele, pentru el ai fost o aventură atît, cel mai bine ar fi sa il uiti si gata, dar tu de ce ai cedat avansurilor lui? Nu ti ai dat seama ca asta urmăreste? Ca presupun ca nu ai 12 ani, deci esti o femeie matură dar uite ca si a batut joc de tine, ce varsta ai? Nu ai ramas gravidă?

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, tu de ce ai facut sex cu el, daca nu esti dupa el?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti-e rusine sa dai ochii cu el, dupa ce v-ati simtit bine impreuna?
Mie mi-e mai usor sa dau ochii cu o persoana cu care s-a consumat atractia, sau cel putin a aparut certitudinea, decat cu una cu care inca sunt in tratative laughing
Poarta-te normal, da-i un zambet.
Daca nu vrei sa mai fie nimic intre voi, propune-i o discutie in afara programului.

| Goete a răspuns:

Nu-l lasa sa creada ca esti gata dupa el doar pentru ca ai facut sex cu el;
Da-i sa inteleaga ca oricum faci sex, daca nu cu el, cu altul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te comporti natural, ca si până acum. Vezi cum se poarta el cu tine, ce senzatie iti da iar judecand dupa felul cum se comporta el cu tine, incerci sa te mulezi si tu.
Ca sfat: pastrati discretia la serviciu, asta daca nu vreti sa creada ceilalti ca e ceva intre voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

Păi în primul rând încearcă să îți dai seama că ești om și că uneori poți face alegeri cu care să nu te simți în regulă, dacă așa ai simțit la momentul ăla nu ai de ce să regreți, cu toții facem sex și acum tu îți poți asuma că ai făcut asta fara să -l cunoști prea bine și nu știi cum va reacționa sau cum te vei simți tu după toate acestea