| DianaPopa15 a întrebat:

Sunt confuza și nu știu cum sa-l uit.
De ceva timp ies cu un coleg de lucru și s-au întâmplat mai multe între noi. Inițial credeam ca după sex nu ma va mai caută, amândoi necautand o relație. Începe sa-mi scrie mai des chiar și in weekend, la lucru se comporta frumos și mi-a propus sa ieșim sapt viitoare. Sunt confuza pentru ca mi-e frica sa simt ceva mai mult deși la început eram singura ca nu vreau o relație, el nu pare genul de o relație serioasă, plus ca l-am prins flirtând și cu alte tipe ceea ce m-a făcut sa ma simt puțin deranjata. As vrea sa-l uit dar nu pot pentru ca zi de zi îl văd la lucru și îmi dau seama ca am făcut o alegere foarte proasta in momentul in care am decis sa ieșim …

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Traiti-va viata, viata e scurta

| ywar a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai. dar un lucru e clar si e o veste buna: nu ai gresit cu nimic iesind cu el. E o experienta si cred ca orice experienta este buna pentru ca are o parte buna din care tragem invataminte. Partea buna este ca sper sa fi inteles ca in general relatiile intime la serviciu sunt cam ciudate si uneori sfarsesc prost. Niciodata, niciodata nu incerca asta decat daca esti foarte sigura ca persoana aceea este de foarte buna calitate si discreta. greeeeu, foarte greu sa gasesti asa ceva.
Dupa cum ai relatat tu nu-ti doresti o relatie cu tot ce implica ea. Deci, asta transmiti. Asteapta-te sa primesti feedback asa. nu vrea o relatie deci pot sa mai incec si in alta parte. e liber sa faca ce vrea, sunt libera sa-mi aleg partenerul. Asta ar fi o gandire destul de potrivita. Pe de alta parte tu spui ca l-ai prins flirtand cu alte tipe. hotaraste-te. vrei cu el? Iti pasa daca se duce si trage la alt fagure? Fii consecventa.
Tu ai vrea sa-l uiti dar uite ca acum cand iese cu altele te tulburi. Ia matura si fa curatenie. Hotaraste-te in interesul tau ce vrei. Raspunsul asta il primesti de la un barbat matur care in trecut a incercat si asa si s-a oprit la timp cat sa nu iasa o dandana.
Te pupez, tine-ti inima si sufletul intacte si nu te tulbura. Fa o rugaciune, daca te ajuta.

| Daz01 a răspuns:

Eu zic că doar te ține "caldă" să mai ajungă acolo... În rest, trăiți-vă viața, dar ai grijă că zvonurile circulă repede. Succes.

| catelushatha69 a răspuns:

Demisioneaza

| blabla17 a răspuns:

Bună! Inițial ma gandeam sa te sfătuiesc sa incerci sa te departezi de el, daca tu consideri ca nu ar fi genul care sa aiba o relație serioasa, insa avand in vedere ca ai sentimente pentru el, nu ti-ar fi deloc ușor. Insa te sfătuiesc sa fii mai atenta la comportamentul lui si la ce face. Daca mai sesizezi chestii care te deranjeaza, ca faza cu flirtatul, eu spun sa iti asculți instinctul si sa nu continui cu el. Instinctul nu minte niciodată, si o spun din experienta proprie. Sper ca te-am ajutat macar puțin.