| anonim_4396 a întrebat:

In ultima perioada m-am certat cu iubita tot mai des si a spus ca de data asta nu se mai intoarce la mine. Ne vedem doar la lucru. Joi am mai incercat sa pun mana pe ea, sa o pup, si a spus sa termin sa nu mai fac si daca vreau sa ne intelegem bine ca si colegi sa ma comport ca si coleg. A refuzat sa mance cu mine la pauza. La plecare a acceptat sa plecam impreuna pana la iesirea pe poarta. Vineri am convins-o sa mancam impreuna la pauza, dupa care am incercat sa o iau in brate sa o pup si a refuzat dar nu cu atata raceala ca pana atunci. Dupa, mi-a scris ca nu o respect pentru ca nu ascult ca nu mai vrea sa fim impreuna. M-am dus la ea si i-am spus ca nu e lipsa de respect ci dovada de devotament si a spus "dar nu asa sa ma pupi, vreau timp si spatiu". Mai tarziu am fost in treacat pe la ea si i-am spus "ma simt bine, sunt optimist si ca 100% o s-o am inapoi fara dubii". Era bine dispusa si parea putin surprinsa si/sau incantata. La plecare am iesit singur si nu ii scriu nimic cel putin pana luni.
Ce fac mai departe? Ii dau timp? Cat? Daca ii dau timp prea mult o sa creada ca nu sunt devotat si ca nu o vreau cu adevarat si se va obisnui fara mine poate.

Răspuns Câştigător
| gabriielaaa a răspuns:

Vezi care e motivu la care va certați mereu si ea cred ca vrea dar sa sărutat de certuri fii aproape ca prieten pana ce se hotărăște ascult-o si întreabă cum ar vrea ea sa fie.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am vazut comentariul tau.Deci voi v-ati despartit pentru ca esti repezit si vrei sa se faca toate ca si tine iar ea cand vorbeste tu auzi doar bla bla...
Atunci draga mai bine du-te si las-o, nu o mai imbolnavi cu nervi ca alta iti dadea in cap pana acum. Daca tu te tot "calaresti" pe ea si umbli dupa fundul ei fara sa o asculti cand iti spune "LASA-MA IN PACE" nu faci altceva decat sa ii demonstrezi ca nu te schimbi.

| cristimihailov a răspuns:

Nu ai vrea sa folosesti timpul ramas sa cauti alta?

| RRoberto2018 a răspuns:

Da-i timp, daca cere, nu o sufoca, nu te purta ca un disperat, incearca sa stai de vorba cu ea, dar daca nu vrea, nu insista.
Si cel mai important lucru: nu te milogii! Ce are, ce-o fii cu ea? Sunt intrebari la care, nu o sa primesti raspuns niciodata, probabil, nici ea nu stie.
Evita sa o intrebi ce trebuie sa faci ca sa-i treaca, o sa-ti insire un amalgan de " instructiuni ", pe care n-o sa le poti aplica.
Fii barbat si fa ceea ce simti! happy