| DaNuTzU_7737 a întrebat:

Nu stiu cum sa-i spun personal ca-mi place de ea, i-a spus deja un prieten de-al meu ca o plac si nu a iesit prea bine, dar ea nu e inca bine lamurita de sentimentele mele.Si vreau sa o spun in asa fel incat sa vrea si ea sa fim prieteni. App, am mai fost "impreuna" in clasa a III-a, cand atunci i-am zis ca o plac si mi-a marturist si ea ce simte.Acum e cam diferit va rog ajutati-maaaa!

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Faptul ca iau spus prietenii tai ca o placi, si nu tu, a cam complicat lucrurile. unele fete apreciaza mai mult faptul ca vn chiar baiatul care le place sa ii spuna ce simte. poate ei nu i-a placut si ar fi preferat sa vii chiar tuwinking. incearca sa mai vb cu ea, dar sa nu fii foarte direct, adica:"vrei sa fii cu mine?". invit-o la un suc, si acolo abordeaza subiectul.fii relaxat, si vb cu calmhappy. asa, daca tu ii vei spune ca chiar o placi si ai vrea sa fiti mai mult decat prieteni, ea atunci va aprecia ce ii spui. fa-ti curaj, si vb cu ea, doar asa vei afla cu adevarat ce vrea ea.bafta!

2 răspunsuri:
| teroalex008 a răspuns:

Fa la fel ca si cu prima. Ma rog spune-i ca o placi etc...decat daca va cunoaste-ti bine.

| Charmed a răspuns:

Fi tu insutzi, fi sincer invit`o la o cafea si spune-i ce ai pe inima fara sa o sperii. Daca tu estisigur ca ai sentimente pentru aceasta fata, fara sa-i comunici acest lucru ea nu are de unde sa stie iar sa aflii de la prieteni o face mult mai confuza. Daca ea nu e pregatita sentimental pentru tine dar ii placi da`i timp, curteaz`o arata`i ca merita sa fiti impreuna si timpul i`ti va da raspunsul pe care`l cautzi. Sper sa-ti fie de folos. Multa bafta.