| GrenadeBurger a întrebat:

Acum doi ani, in clasa a 8-a, imi petreceam majoritatea timpului cu o fata. Eram cei mai buni prieten, ne cunosteam de 5 ani. Pot sa spun ca eram innebunit dupa ea. Intr-un final, mi-am luat inima in dinti si i-am spus ce simt, totul a mers perfect si am fost impreuna cateva luni. Dupa aceasta perioada de timp, ne-am despartit (motivele imi sunt neclare acum) si nu am mai vorbit. Acum o luna, am inceput iar sa vorbim, sa iesim in oras, chestii de prieteni. Dar acum mi-au revenit sentimentele, si nu stiu cum s-o fac sa-si dea seama ca m-am indragostit de ea. As vrea sa fim din nou impreuna, dar nu stiu daca ea mai simte ceva pentru mine. Ajutati-ma cu un sfat, ce as putea face sa fim din nou impreuna?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca a acceptat sa vorbiti inseamna ca sansele sa fi din nou impreuna cu ea sunt mari

| MMihai a răspuns:

Un prim pas a fost deja, făcut.
Mai trebuie făcuți și alți pași!

| GrenadeBurger explică:

Inca ceva. Dupa ce am inceput sa vorbim din nou, mi-a spus ca "N-ar fi trebuit sa te las asa...".