| andreeaaa1 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep vreau sa va spun povestea mea"de dragoste". am 12 ani sunt in clasa 6 si in clasa 5 mi-a placut de un baiat cristi. pe mass el mi-a spus daca vreau sa fiu cu el si eu am acceptat. a doua zi am mers cu dirigintele de sport in parc iar eu am luat-o inainte si el a trecut in viteza pe langa mine si mi-a spus "ce faci ubitha". atunci am nascocit o poveste deoarece nu stiu ma simteam cam prost dar nu stiu din ce cauza iar cu povestea aia s-a terminat totul. el dupa aia mi-a spus ca si-a batut joc de mine dar nu cred acest lucru. iar acum in clasa 6 eu l-am intrebat iarasi pe mass daca vrea sa fie cu mine.prietena mea cea mai buna sa bucurat dar nu prea cred deoarece si ea il placea. a spus ca vrea sa fie cu mine. apoi eu i-am spus ca nu mai vreau sa fiu cu el deoarece ma simp prostdin cauza prietenei mele mariana.acum cateva zile el a fost in parc cu mariana si inca o prietena de-a mea cea mai buna si cativa baieti.mariana si oana(prietenele mele cele mai bune) lau intrebat de ce nu se baga cu mine si el a spus ca incearca. faza este ca il plac dar el o place mai mult pe mariana deoarece e mai dezvolatata.si ele tot incearca sa ma convinge sa ma bag cu el dar eu nu stiu cum sa procedez. ajutati-ma va rog cum sa fac sa-l cuceresc si sa ma placa si pe mine.va multumesc ca mi-at ascultat povestea

8 răspunsuri:
| emillie a răspuns:

Deci povestea asta seamana izbitor cu a mealaughing.
Chiar si numele coincid.
Revenind... iti zic sa o lasi mai moale, am incercat si eu multa vreme, dar nu iese prea bine cand doua fete se bat pentru unul. Lasa-i spatiu si sa aleaga el pe cine vrea, cu siguranta ca Mariana are un atu in plus ca e mai dezvoltata, dar ai si tu calitati.Si ceea ce e important e daca el o alege pe ea sa incerci sa nu suferi, sa te convingi pe tine ca nu e un sfarsit si poate tipul chiar nu era de tine.
Succes.

| myxolaryy a răspuns:

Nu stiu lasa-l balta
dai papuci!

| xxx_5362 a răspuns:

E foarte simplu.la aceasta virsta e o nebunie sa suferi, dar inimii nu-i poti dicta. daca intr-adevar il placi, nu ai decit sa astepti, daca vei incerca sa te bagi in sufletul lui, va fi mai rau, si plus la asta nu te vei stima pe tine, daca il vei lasa sa isi bata joc de tine. te-as sfatui, sa arunci o privire in jur, poate fericirea e alaturi, dar tu nu o vezi, fiindca esti preocupata cu acest derbedeu(ca altfel nu merita), ...incearca sa il uiti, sa fii mai mindra si sa nu-i acorzi atentie, asta l-ar putea instraina de la tine, sau din contra, l-ar face sa te cucereasc. dar oricum nu ai nimic de pierdut, viata merge inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi-i tu insati si nu-ti mai bate capul cu ce vor altele. Urmeaza numai ce vrei tu scumpete.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din cate ai spus tu, deja te place! E o poveste cam ampla, dar...de ce nu?
Numai sa ai grija, ca daca "se baga cu tine" poate o face iar la vrajeala! Intai asigura-te ca el chiar tine la tine, altfel isi v-a bate jos de tine si atat. tu vei avea de pierdut.
Gandeste-te bine la ceea e faci si i-a tu decizia nu prietenele tale cele mai bune!
Mi se pare ca esti cam mica pentru o relatie, dar tu decizi.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are rost sa suferi din cauza unui tampittongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi învață să scrii românește, și apoi gândeşte-te la cum să devii iubita unui tâmpit.
Şi, în plus, tu ai recitit puţin ceea ce ai scris? Sau cumva ai uitat că abia ai 12 ani? La vârsta asta începi cu toate prostiile? Urât, urât din partea ta!

| Eva9610 a răspuns:

Dupa cate ai povestit pare un baiat mistocar, needucat, si nu inteleg de ce mai vrei sa fii cu el daca si-a batut joc de tine in clasa a 5 a? Ar fi mai bine sa pari dezinteresata. Asa poate ii atragi atentia. El ar fi trebuit sa faca primul pas nu tu. Mai bine ai cauta un baiat care sa te placa nu ca esti frumoasa si ca '' ai forme'' ce din cauza personalitatii tale si caracterului tau. Nu cred ca el este cel mai frumos baiat!