| Leopardina a întrebat:

Sall am o prietena fb din cls si o cheama Teodora, ne-am certat pentru ca eu urasc o fata pe nume Mariana tot din cls mea prietena mea Teodora(Teo) mi-a spus s-o imping deoarece si e a o uraste, i-am spus lui Mariana(Mary) ca ea m-a pus s-o imping iar cand Mariana(Mary)a intrebat-o pe Teodora(Teo) daca e adv ea a spus nu si s-a supy pe mine ca i-am spus lui Mary adevarul si acum suntem deja certate de 2 zile si eu vreau sa ma impac dar nu stiu cum sa fac cu ea ca e tare egooo si are fite si toane ca ea invata cel mai bine si e si geloasa pe mine ca invat bine si ar vrea doar ea sa invete bine din toata clasa! Ce sa fac? Ofer fundita pentru cel mai bun raspuns si sa mearga:*

Răspuns Câştigător
| DenysaDulcika a răspuns:

Eu nu cred ca Teo ti-e prietena adevarata, deoarece atunci cand esti prieten cu cineva el/ea ti-e prieten pana la final la bine sau la rau.Eu in locul tau as fi stat putin pe ganduri inainte sa fac asta.Si la mine in clasa sunt persoane pe care si eu si prietena mea nu le suportam dar asta nu inseamna ca, daca ea imi spune sa fac ceva eu sar imediat la bataie.Mai intai stau si ma gandesc putin :"oare nu cumva ma foloseste?".De multe ori mi-am pus aceasta intrebare, dar mereu s-a dovedit a fi fals, pentru ca daca una greseste ne asumam amandoua raspunderea.Deci in principiu o prietena adevarata ti-e prietena si la bine si la rau, indiferent de situatie. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| PrincessConsuela a răspuns:

Stiu cum sunt cerftiriole din care iesi tu victima. In primul rand si tu ai gresit. In al doilea ramd nu ar trebui sa intrebi pe altii. Conteaza si ce simti tu. Daca tu alegi sa iti recunosti vina poate ca o sa fie mai bine. Nu uita ca poate nu ai numai ti o vina. Trebuie sa isi recunoasca si ea vina. Fi sincera in principiu. Caci despre note, daca era asa nu ar mai fi existat prietenii. Daca tot e asa cu scoala, puteti sava ajutati una pe alta. Fitele raman fite. Din partea mea, astea nu se iarta. Cel putin nu asa de usor. Sa le lasa ca ramane fara prieteni. Si fitele de la mine se mai vorbesc pe la spate asa ca renyunta la ele sau laprieteni.

| abc_5716 a răspuns:

Inseamna ca fata aia nu iti e prietena.incearca sa-ti faci pr cu care ai ceva in comun(baietii sau fete)

| DenysaDulcika a răspuns:

Eu nu cred ca Teo ti-e prietena adevarata, Deoarece atunci cand esti prieten cu cineva el/ea ti-e prieten pana la final la bine sau la rau.Chiar daca ti-a cerut asa ceva eu in locul tau as fi stat putin pe ganduri inainte sa fac asta.Si la mine in clasa sunt persoane pe care si eu si prietena mea nu le suportam dar asta nu inseamna ca, daca ea imi spune sa fac ceva eu sar imediat la bataie.Mai intai stau si ma gandesc putin :"oare nu cumva ma foloseste?".De multe ori mi-am pus aceasta intrebare, dar mereu s-a dovedit a fi fals, pentru ca daca una greseste ne asumam amandoua raspunderea.Deci in principiu o prietena adevarata ti-e prietena si la bine si la rau, indiferent de situatie. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am si eu o intrebare dc urasti persoana asta asa de mult ti-a facut ceva te jignit sau alceva? si bine inteles ca teo a raspuns ca nu ea tea pus tea folosit doar asa ca nu vroia sa se supere mary pe ea.si daca e suparata lasa cai trece.tu ai spus adevarul nimic altceva