| Me1000 a întrebat:

Am 14 ani si sunt clasa a 8-a.Imi place mult de o fata cu care sunt coleg din clasele 1-4 dar din clasa a 7-a si pana in momentul de fata imi doresc sa fiu cu ea si problema este ca nu stiu daca ma place deoarece sa va spun cateva lucruri.Acum un an i-am spus ca imi place de ea si am intrebat-o daca ar vrea sa fie iubita mea si mi-a raspuns ca nu si eu cred ca ea a crezut ca i-am spus la misto deoarece colegii mei baieti tot spun oau daca as fi cu ea nu stiu ce, ce buna e! iar eu nu vreau sa fie iubita mea de asta ca doar nu vreau sa facem dragoste sau ceva de genu, bine nu spun ca aspectul fizic nu conteaza chiar trebuie sa recunosc si toti sunt de acord cu mine ca e cea mai frumoasa fata din clasa dar imi place si caracterul ei si nu stiu ce sa fac poate crede ca nu o plac cu adevarat sau nu stiu, stiti cumva sa o fac sa se apropie mai mult de mine ca suntem prieteni dar chiar ma gandesc destul de mult la ea si problema e ca nu pot sa trec peste si de aia va cer ajutor pentru ca nu stiu cum sa o fac sa se apropie de mine.Va astept cu raspunsuri, cel mai bun FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ghibanu_Alexandru_1998 a răspuns:

Pai frate sa stii ca cu toate cuvintenele pe care ne le-ai spus nou aici ai putea s-o cuceresti si ar putea intelege ca o iubeasti si ca nu ca vrei sa iti bagi joc de eawinking

3 răspunsuri:
| Cleopa a răspuns:

Poate ca ea nu isi doreste un prieten si de aceea te-a refuzat. totusi mai incearca inca o data, dar nu asa pur si simplu; ia si tu o floare, o ciocolata, spune-i frumos ca o placi cu adevarat si ca ai vrea sa fiti impreuna, dar daca ea nu accepta acest lucru atunci spune-i ca te multumesti doar cu prietenia ei daca vrea sa ti-o ofere

| gretax3 a răspuns:

Poate nu vrea, daca ti-a spus odata "nu" e cam urat. A fost greseala ta ca i-ai spus prea devreme, poate, si ea nu te vedea decat ca pe un prieten. Poti sa mai incerci odata dar nu sa ii spui doar "Auzi, eu te plac si vreau sa fiu cu tine." pentru ca atunci raspunsul tot "nu" ar fi. Explica-i ce simti pentru ea, creeaza un textulet gen " sti bine ca de ceva timp eu te plac, si imi place sa fiu amicul tau dar imi doresc ceva mai mult, nu vreau sa te presez, bla bla bla " si daca iti spune tot "nu", mai bine gasesti o fata care sa te placa si sa tina la tine, pentru ca exista una care te merita si nici nu trebuie sa te rogi mult de ea.

| Ane_Ana_Maria_1995_XgYc a răspuns:

Poate chiar a crezut ca o iei la misto.mai incearca o data dar sa fiti singuri. invit-o la un film sau undeva sa mergeti voi doibig grin