| AndreiIiii12 a întrebat:

Nu stiu cum sa ma comport la prima mea intalnire, sa vorbesc cu o fata si nu am avut un prim sarut… imi puteti da sfaturi? As dori si eu sa imi fac o prietena deoarece toti prietenii rad de mine…

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?

| Crackman a răspuns:

Cu timpul si cu greseli o sa inveti

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
In primul rand nu trebuie să îți pese ce zic prietenii tăi despre tine și nici tu nu trebuie să faci ceva la îndemnul lor.Cred că ar fi bine sa nu mai interacționezi cu ei că își bat joc de tine și nu te apreciază la adevărata ta valoare.
Legat de prima întâlnire cu o fata o să îți recomand niste subiecte de discutii.
Dar nu uita,să fii tu însuți și nu incerca sa te agăți de prima fata pe care o cunoști.
La întâlnire te prezinți,incerca sa fii încrezător în tine și să fii cu zâmbetul pe buze,să transmiți cat de cat energie pozitivă. Puteti să vorbiți fiecare de pasiunile voastre,despre ce se întâmplă la școală sau servici,mai puteți vorbi despre știrile contemporane.
După o discuție mai lunga incerca să abordezi subiecte mai siropoase.
Adică i întrebi ce părere are despre dragostea la prima vedere, o întrebi ce i-a plăcut la tine și ce fel de băieți îi plac și ce admira cel mai mult la un băiat.
Apoi ii mai faci și tu niste complimente și dacă îți place mult de ea încearcă pe un ton diplomat sa i inviți la tine acasă.
Legat de sărut, când ea da să te pupe tu să întorci capul în așa fel încât să nu te ciocnești nas in nas cu ea, apoi urmează să-i atingi buzele și să vă intersectati limbutele.Da, oricum daca o să vadă că nu prea te pricepi o să te ajute și ea și cu timpul o sa devii mai experimentat.Trebuie să lași să curgă totul de sine și ai să vezi că o să fie bine.
Și încearcă să te îndepărtezi de,, prietenii" tăi că aia nu sunt prietenii tăi.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Nu te mai gandi la ce zic,,prietenii" despre tine. Am scris asa:,,prieteni" pentru ca cred ca un prieten adevarat nu ar rade de tine in astfel de situatie si nu numai (dar nu detaliez,,si nu numai" pentru ca as face aici o,,poveste" la cate lucruri as scrie).
In fine. Ca sa fiu pe subiect... parerea mea este sa fii tu, sa nu incerci sa pari cine nu esti, pentru ca la un momentat nu o sa mai poti sa te,,prefaci" si o sa-ti arati adevaratul,, eu" si asta e valabil, cred eu pentru toate situatiile in viata.
Nu ai specificat ce varsta ai tu si ce varsta au,, prietenii" care au un asemenea comportament fata de tine. Ce?! Ei s-au nascut invatati sau ce? Plus ca toate vin la timpul lor. Care este,, graba"?! Ia atitudine fata de ei si o sa vezi ca nu te vor mai deranja cu comentarii. Probabil le-ai permis si de aceea ei continua sa te necajeasca cu asta pentru ca vede ca te afecteaza si ca nu le zici nimic. Un adevarat prieten nu face asa.
... iar m-am abatut de la subiect...
Revin... Dupa cum ziceam, nu ai specificat ce varsta ai tu si ce varsta au,, prietenii" tai.
Gandeste-te ca nimeni nu s-a nascut invatat. Fii tu. Gandeste-te fie ce o fi. Din greseli invatam cu totii. O poti invita la o prajitura/un suc. Incearca sa fii cat mai natural. Zic asta pentru ca ma gandesc ca o sa ai emotii si nu este ceva iesit din comun. Stai linistit. Incearca sa gasesti subiecte de discutie, poate chiar gasesti subiecte comune.
Capul sus. O sa fie totul bine. Si nu uita: nimeni nu s-a nascut invatat.
P.S: Tot ceea ce am scris mai sus sa stii ca a fost cu intentia sa fie ceva constructiv, sa nu crezi ca am vrut sa dau cu,, hate" sau mai stiu eu ce.