| anoneu a întrebat:

as dori si eu niste sfaturi cum ar trebui sa ma comport cu o fata tocmai ce m-am combinat cu ea si este prima data cand sunt cu o fata asa ca nu prea stiu ce sa fac.
Nu doresc sfaturi de genul "fi tu insati etc.".
Cateodata chiar nu stiu cum sa ma comport cu ea si ce sa vorbesc cu ea

2 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Fii : sincer, să nu o minţi. Să nu îi zici că îi stă bine părul când nu îi stă, iar ea ştie asta. Mai fă-i complimente din când în când "eşti frumoasă", "îmi plac ochii tăi", dar nu prea des, şi nu de mai multe ori în aceeaşi zi. Fii grijuliu şi protectiv, ia-o de mână încet, nu o strânge tare să-i rupi oasele. Nu îi arăta că nu ştii ce să faci, nu fi neîncrezător, se sperie şi ea după. Întreab-o ce face în fiecare zi şi dacă spune "rău" roag-o să îţi spună de ce, dar să nu fii insistent dacă nu vrea să îţi spună.
Să ţii la ea, să nu îi zici " te iubesc " după o săptămână, să nu fii pervers, dar nici foarte cuminte şi timid. Nu îi reproşa lucruri, dar spune-i când te deranjează ceva. Sinceritatea şi încrederea sunt bazele într-o relaţie... şi da, fii tu. Baftă.

| jonhy_8693 a răspuns:

Incepe de departe si asa intr-o saptamana poti ajunge la f***i