| bBytsa a întrebat:

Nu stiu cum sa zic dar. stopu imi vine neregulat odata la 25, 26 sau 27 de zile. In data de 3 septembrie am intretinut relatii sexuale cu prietenu meu, faza e ca nu ne-am protejat si a zis ca a ejacuat in minesad, nu am de unde sa stiu daca eram in zilele fertile deoarece stopul imi vine neregulatstraight face, dar faza e ca azi sunt 30 de zile de la ultima menstruatie.Sunt fff speriata

Care sunt sansele sa fiu insarcinata daca nu am de unde sa stiu sigur cand mi-a fost perioada fertila daca am menstruatia neregulata?
NU vreau sa fiu judecata vreau niste pareristraight face

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Cati ani ai? Nu te judec dar e rusinos sa nu stii nimic despre corpul tau. Uite iti spune un doctor: Prezervativul e sfant. Anticonceptionalele sunt rele in organism chiar daca ti le prescrie medicul ginecolog. (daca as avea putere in tara asta eu le-as interzice) Tratamentul excesiv cu pastile duce in cativa ani la inceput de infertilitate si daca e intrerupt la chisturi, chiar si la cancer. O sa zici ca sunt nebuna, mi-am tocit pantalonii pe bancile facultatii, crede-ma ca stiu ce spun. Zilele fertile incep din ziua a 9a pana in ziua a 14-a a ciclului indiferent de durata lui, ca e de 20 25 27 nu conteaza. Deci daca pe tine te tine ciclu 5 zile si spermatozoizii traiesc in corp 3 zile tu ai voie sa faci sex neprotejat decat in ziua a 6a. In celelalte este indicat sa te protejezi. Fa-ti un test de sarcina, de preferabil dimineata cand nivelul de gonadotropina ( hormonul sarcinii) este prezent in urina in cantitati mai mari. Costa 10 lei. Imi doresc sa nu fii insarcinata, pentru ca dupa cum te exprimi esti inca un copil si un copil cu bebe nu e frumos. Dar ma ia un sfat de la o femeie: Daca se mai intampla sa ejaculeze in tine, spala-te in interior cu apa calduta si stai in picioare. Succes si astept un mesaj de la tine. Daca esti insarcinata da-mi un mesaj sa te trimit la un cabinet bun pentru consulatii indiferent de orasul in care esti. Cunosc medici buni in jumatate de tara. Mult Succes big hug

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele de sarcina sunt undeva intre 20 si 100%. Eventual poti face o medie. E prea devreme sa faci test de sarcina, asa ca trebuie sa mai astepti minim 4 zile si de-abia apoi poti incerca un test de sarcina din prima urina de dimineata. Daca este negativ, repeta-l dupa 3 zile si apoi, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog.

| bdl a răspuns:

Da fuga la farmacie si cumpara un test de sarcinawinking

| brio6267 a răspuns:

Mda test de sarcina insa nimeni vad ca nu aminteste sau nu stie ca orice test de sarcina se face cu doua sau trei teste diferite, produse de alta firma si doua din trei ar fi cel mai concludent ca rezultat. incearca si ai sa vezi rezultatul exact, insa este o foarte mare problema cu aceste teste, trebuie respectate intocmai indicatiile scrise si chiar si citeva secunde in plus pot degenera rezulatul.

| bBytsa explică:

Ms bdl sad
dar acum`s 2 saptamani mi-am facut un test si nu era pozitiv