| clauss a întrebat:

Nu stiu cum se intampla, dar de la inceputul anului am iubit 4 femei si vorbeam cu orele la telefon si 3 au plecat in strainatate la munca si a patra pleaca si ea in septembrie. sa fie oare,, norocul,, meu in dragoste s au imspiratia ca vorbesc numai cu acest gen de femei?, mi am propus sa nu mai ma indragostesc anul asta, nu de alta dar le vad cum pleaca si nu are cine sa ma iubeasca. ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Clauss draga,
Imi place sa te sfatuiesc, prin ''patru elemente specifice'', pe care de obicei noi, oamenii le ignoram sau nu le intelegem cum trebuie, si anume: increderea, respectul, dragostea si implicarea; dupa cum iti spuneam - daca nu sunt intelese - de aici si ''nenorocul''. Asadar, ma rezum la primul element - ''increderea'', si-ti spun: sa poti impartasi propriile sentimente sincer si sa-ti poti arata vulnerabilitatea, fara sa-ti fie teama ca vei fi manipulat sau ca slabiciunile tale vor fi exploatate.
Urmatorul element fiind al doilea - ''respectul'', prin acesta, spun ca: impune ca persoana respectata sa aiba - moralitate, etica si principii care sunt considerate de valoare universala. Respectul, un lucru care trebuie castigat. Onestitatea, integritatea, compasiunea si caracterul sunt calitatile unei persoane respectate.
Bun (!), mai departe, elementul - ''dragoste", prin acesta vreau sa-ti spun ca: sa pui nevoile, dorintele, preferintele si bunastarea celeilalte persoane inaintea alor tale. Luandu-ne dupa aceste criterii, ''altruismul'' devine definitia dragostei.
Si, am ultimul element, care consta in - ''implicare'', si-ti spun ca: este un ''contract'' (hehehe, sa-l denumesc asa!) sau, hai, sa-i spun asa - o dovada, o promisiune, o obligatie care nu poate fi incalcata. Este ''forta stabilizatoare'' sau ''lipiciul'' care cimenteaza o relatie. Pentru ca stiu, in ziua de azi - nu prea exista implicare fata de nimeni si de nimic. Cu alte cuvinte, ''provocarea'' sa devina responsabilitatea de a va ridica deasupra conventiilor foarte schimbat-oare ale societatii si de a va dedica valorilor si adevarurilor care nu se schimba niciodata.
Hmm..., este fascinant cum aceste ''patru elemente'', atunci cand sunt indeplinite, pot face o persoana de o mie de ori mai atractiva, fericita decat orice corp superb si/sau cadou valoros sau, mai stiu eu ce...etc. E adevarat! Poti sa nu crezi? Dar, poti constata, punand si-n practica!
Iti doresc sa fii fericit/Toate cele bune!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu mai alergi după atâtea femei, încearcă să te echilibrezi emoțional și atunci rămâi cu o femeie care o iubești și la propriu și la figurat.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Asta numesti tu dragoste? Te compatimesc. Dupa cum spuneam: "Unora le place sa creada ca, iubesc, dar asta nu inseamna ca, si iubesc..."

| clauss explică:

Draga wickedboy, ai inteles cu totul altceva si vina mea e ca nu am specificat, nu m am indragostit in aceeasi perioada de toate 4, s a intamplat in cursul anului, era asa de greu de inteles?

| WickedBoy a răspuns:

Deci, dude, esti jalnicoh go on
Cum poti sa zici ca ai iubit 4 femei? Ai fost atras de corpu lor probabil aratau bine.etc. Dar iubesti o singura pesoana

Nu imi vine sa cred ca iti dau lectii de morala eu un copil de 16anistraight faceEsti varza

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Cred ca e prea mult spus iubit... poate le placeai dar nu le iubeai.
o sa gas4esti la un moment dat o fata cu care sa stai si care sa te iubeasca si pe care sa o iubesti si tu la randul tau...asa ca nu iti mai face atatea grjiji ca nu ai noroc in dragostehee hee

P.S.cine alearga dupa doi[in cazul tau 4laughing]iepuri, nu prinde niciunul!

| Margera a răspuns:

Clauss ai luat decizie buna, sa nu te mai indragostesti de acum in patru ani, e timpul sa lasi netul sa-ti cauti un job remunerat bine si pe urma sa reiei vechea ta pasiune, o sa ai numai satisfactii si dragoste si bani, dar pentru asta trebuie sa ai ambitie, succes!