| Imagini a întrebat:

Nu stiu daca e patetic sau nu, dar imi e frica sa iubesc. Am avut in trecut o relatie care a tinut ani buni si cand ne-am desparitit parca ceva s-a rupt in mine. De ceva timp sunt cu o fata impreuna, tot ce poate vrea un baiat, o fata frumoasa, intelingenta, sa nu fie pitipoanca si altele dar imi e frica sa o iubesc. Nu ma intelegeti gresit, nu stau cu ea doar pentru sex si altele, sunt un "tembel" dinacela care nu isi poate batea joc de o fata in acest fel dar imi e frica sa treaca de acea linie si sa chiar o iubesc. Dupa ce ati citit tot, ce ziceti voi?

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Iti poti impune sa nu lasi ca oamenii sa se apropie de tine, poti ridica un zid intre tine si oameni, poti evita relatii, dar nu poti evita sa iubesti. Cand incepi sa iubesti pe cineva niciun gand nu te va ''vindeca'' de iubirea ce i-o porti. O vei iubi pur si simplu...

| UnNumeOarecare234213 a răspuns:

E ceva nromal sa iti fie frica dupa ce ai avut o relatie de cativa ani apoi s-a terminat si cine stie din ce motive.Eu zic ca intr-o zi tot trebuie sa incepi sa iubesti din nou, ca vrei sau nu.Sti cum e, nu risti nu castigi.Tu doar pregateste-te sufleteste, sa zic asa, in caz de despartire.Bafta!