| alyad a întrebat:

Nu stiu daca e potrivita categoria. Dar sa zicem
Ce inseamna daca visezi ca esti impreuna cun bias-ul tau?

Răspuns Câştigător
| 拉维尼亚 a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie.
In general inseamna ca te gandesti mult la el sau cazuri exceptionale ca te-ai gandit o data la el dar si la alte lucruri in acelasi timp, adica doar "ti-a trecut prin minte" fara sa-ti dai seama.
Intr-un fel e perfect normal sa ne gandim la persoanele pe care le placem si sa avem vise frumoase cu ele, iar daca acele persoane sunt "departe" de noi va ramane doar un vis.
De exemplu: acum vreo 3 saptamani am avut un vis cu Sungmin (coreeanul meu preferat). Ne aflam amandoi in acelasi loc + restul trupei, el nu ma cunostea, eu eram topita dupa el si incercam sa-i atrag atentia, el ma respingea, dar la un moment dat a observat ca noi doi ne asemanam din mai multe puncte de vedere (gesturi, zambet, modul de a vorbi etc) si incepuse si el sa ma placa din ce in ce mai tare, dar se cam ferea de ceilalti, cauta sa ramanem singuri; ne-am imbratisat de trei ori si ne-am sarutat de doua ori in acel vis, dar mi-a spus ca trebuie sa plece dar va veni din nou cat de curand sa ma revada :*
A fost foarte magic visul love struck

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Bias"? Ce e aia?

| alyad explică (pentru anonim_4396):

Daca nu stii. De ce te bagi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alyad):

Am pus o simpla si nevinovata intrebare. Nu m-am bagat nicaieri si n-am dat in cap la nimeni.
P.S. nu sti*. Daca nu sti romana, de ce mai scrii in limba asta?

| alyad explică (pentru anonim_4396):

Indicativ prezent: (tu) ştii, (tu) nu ştii
Conjunctiv prezent: (tu) să ştii, (tu) să nu ştii
Viitorul format de la conjunctivul prezent: (tu) o să ştii, (tu) nu o să ştii

| anonim_4396 a răspuns (pentru alyad):

La negativ e cu un "i".

| alyad explică (pentru anonim_4396):

Las-o balta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru alyad):

DOOM-ul ti-a confirmat ca am dreptate?