| Nerd³ a întrebat:

Nu stiu despre voi, dar eu m-am saturat si ma simt ciudat cand vad pe cineva indragostit. Fata pe care o iubesc este indragostita de un baiat care nu o baga in seama si isi bate joc de ea. Eu nu stiu cum sa fac sa o evit, e si suparata pe mine din nu stiu ce motiv, si nu vede deloc ca acel baiat isi bate joc de ea. Zice ca eu sunt suparat pe ea. Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie, sunt confuz, am nevoie de cineva, o persoana (de preferabil fata) cu care sa ma consult, am cont pe toate retelele de socializare. Cel mai bine ar fi sa imi trimiteti un mesaj cu un cont ceva, dar daca raspundeti aici va rog fiti cat mai detaliati! Va rog, nu mai suport!

Răspuns Câştigător
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Din pacate, uneori suntem legati la ochi fara sa vrem. Uneori, destinul Dumnezeu fac ein asa fel sa fi legati la ochi, doar ca sa primim anumite lectii de viata. Poate ca asa trebuie sa treaca o perioada ca sa-si dea seama de multe chestii, si-o dupa aia, isi va aduce aminte de tine, cel care candva de mic ai fost mereu langa ea, si se va intoarce ea la tine. Iar, daca nu s eintoarce, inseamna ca ii este rusine, pentru ca nu a stiut sa te pretuiasca la timp. Stai linistit, care iti este menita, tot a ta va fi!

8 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, nu ma fi asa de suparat. Ar fi bine sa incerci sa ai alti prieteni care sa il faca sa isi arate adevarata identitate. Ia si pune o fata sa se dea la el, sa se prefaca ca ii place de el, si sa vada fata asta a ta, ca accepta pe oricine in viata lui, si ca, cu adevarat isi bate joc de ea.

| Nerd³ explică (pentru Daalalifnuunalif):

El e cu cineva, dar ei i-a zis ca s-a despartit de respectiva pentru fata asta. Si el in bataie de joc Ii zice in fiecare dimineata ca o iubeste. Eu sunt prieten de la gradinita cu actuala si a zis ca isi bate joc de ea. Cum puii mei sa nu fiu suparat!? Is mai suparat ca un cartof.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Nerd³):

Te cred, lasa, ca o sa-si dea ea ea seama cine este cu adevarat baiatul respectiv. De ce nu pui o intalnire la mijloc intr-un anumit punct intre baiatul acela si fata cealalta care zice ca s-a despartit, si sa filmati intalnirea lor pe ascuns. Faceti si voi pe-a Paparazzi! Lupta pentru ea, nu te lasa! Crezi ca daca plangi, ce folosesti?

| Nerd³ explică (pentru Daalalifnuunalif):

De plans nici gand, dar cand vad ca toata lumea zice ca de abia se tine pe picioare, nimeni din scoala nu o suporta, habar n-am daca merita sa mai fac ceva... am facut tot posibilul. I-am aratat ca imi pasa, dar nimic. Nu stiu ce are in cap, nu vede cine ii este prieten.

| Nerd³ explică (pentru Daalalifnuunalif):

Am ramas fara cuvinte. Un simplu multumesc nu e de ajuns.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Nerd³):

Lasa, nu-mi multumi, eu ma voi ruga pentru tine sa ti se intoarca fata inapoi. Iar tu sa te rogi pentru mine sa am sanatate sa mai putem vorbi aici, bine?

| Nerd³ explică (pentru Daalalifnuunalif):

Asa voi face. Dar alte conturi nu mai ai? (Eu de felul meu sunt mai lipitoare) gen skype, facebook, twitter?

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Nerd³):

Ba da, am cont de Facebook. Ma gasesti cu numele de Mirt Daniela la poza de profil Il am pe Isus cazut in genunchi tinand cu mana dreapta Crucea langa El, iar la poza de coperta, tot cu Isus care duce crucea singur in lumina soarelui. Am scris asa, pentru ca suntem mai multe cu numele meu.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Nerd³):

Din pacate, uneori suntem legati la ochi fara sa vrem. Uneori, destinul Dumnezeu fac ein asa fel sa fi legati la ochi, doar ca sa primim anumite lectii de viata. Poate ca asa trebuie sa treaca o perioada ca sa-si dea seama de multe chestii, si-o dupa aia, isi va aduce aminte de tine, cel care candva de mic ai fost mereu langa ea, si se va intoarce ea la tine. Iar, daca nu s eintoarce, inseamna ca ii este rusine, pentru ca nu a stiut sa te pretuiasca la timp. Stai linistit, care iti este menita, tot a ta va fi!