| Denisaa1235 a întrebat:

Nu vreau mesaje jignitoare, am o problema si nu stiu cum sa trec peste.

De 4 zile ma chinui sa inteleg ce e cu mine, de ce nu mai imi place de el ca la inceput, mentionand ca am 15 ani. Asa au fost cam in aproape toate relatiile pe care le-am avut in trecut. Chiar avusem anul trecut si o perioada in care nu am mai putut sa plac pe nimeni. La un moment dat i-am zis si lui ca ceva e in neregula si in timp ce ii ziceam ca vreau sa ne despartim, din nou, mentionand ca ne-am mai despartit de 3 ori intr-o singura luna din cauza certurilor deși nu cred ca din cauza lor sunt asa. Certurile alea cumva m-au facut sa-l plac mai mult dar nu inteleg de ce nu-l mai plac asa mult. Atunci el mă lăsase dar mereu venea inapoi pentru ca nu putea sa stea fara mine si eu fara el. Ne-am despartit ieri. Si ma simt ca dracu, nu-mi inteleg sentimentele. Si nu stiu de ce am impresia ca el era ăla dupa care tot asteptam dar l-am pierdut..acum din vina mea si ca nu stiu ce simt. M-a blocat ca sa treaca si el peste chiar daca mi-a zis ca nu poate, dar dupa m-a deblocat ca sa ma intrebe daca mai sunt trista. Si a zis ca ma ține asa si sa-i scriu cand imi dau seama ce am. Am mai vorbit pana azi, dar acum i-am dat seen pentru ca ma simt asa rau cand vorbesc cu el. Si m-am trezit ca m-a blocat iar. Imi vine sa plang, i-am zis sa iesim afara sa vad daca imi revin sentimentele alea puternice pentru el, dar daca tot nu o sa rezolv nimic? Si o sa-l ranesc si mai mult. Oricum din moment ce m-a blocat, e clara treaba. Si indiferent ca nu stiu ce simt si nu stiu daca a intervenit monotonia in relatie si daca m-am plictisit eu, tot ma doare. Si stiu ca nu o sa mai gasesc pe nimeni si cel mai probabil nu o sa mai plac pe nimeni incat sa am ceva stabil. Daca nu am mentionat mai sus, aveam o luna de relatie cu el.

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

"Si stiu ca nu o sa mai gasesc pe nimeni si cel mai probabil nu o sa mai plac pe nimeni incat sa am ceva stabil." Pff! laughing Serios? La 15 ani?! Relaxeaza-te, peste cateva zile o sa te indragostesti la fel de usor de altcineva si vei simti ca nu mai gasesti nimeni ca el, iar peste vreo luna nu-ti va mai placea si tot asa. Asta se intampla pentru ca va implicati de la varste foarte fragede in activitati/relatii pentru care nu sunteti pregatiti si pe care nu le intelegeti...si habar nu aveti ce va doriti.winking

| ania a răspuns:

Asa sunt sentimentele la 15 ani, foarte scgimbatoare.Ai fi mai fericita deca ai intra intr- o relatie cu cineva doar camd vei fi prefatita ca in viitorul aoropiat sa va cadatoriti? alefel o s- o duci tot asa in rani sufletesti, dezamagiri, reveniri. frustrari inutile.

| Vklaus a răspuns:

Trebuie sa m-a suni

| alvostrustietot a răspuns:

La varsta sta ma uitam la desene nu dupa baieti