| Darja a întrebat:

Nu vreau să fiu criticată,vreau doar un raspuns cât mai clar. Deci mâine voi avea pentru prima data relatii sexuale cu prietenul meu, însă îmi este frica de durere și am mai citit pe net că îti poti introduce degetele in vagin astfel încât durerea nu va fi atât de mare când voi avea relatii intime, am încercat cu ceva mai gros si deodata simteam ca intra greu dar dupa ce a intrat am simtit o usturime si am continuat cu câteva mișcari, susțin ca nu a curs sânge dar oare mai sunt sau nu virgina? Vă rog sa intelegeți si sa nu mă criticați.

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar ce anume ti-ai bagat mai exact?

| CIaudiu a răspuns:

Inca esti virgina. Virginitatea inseamna neexperienta sexuala umana. Deci cu alte cuvinte, esti virgina pana la momentul cand un penis uman iti va penetra vaginul. Nu e musai sa iti curca sange sau sa ti se rupa himenul ca sa fi declarata dezvirginata. Ruperea himenului este doar un accident si nu simbolizeaza sub nicio forma dezvirginarea.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Inca esti virgina, nu ai de ce sa iti faci probleme.Este normal sa te doara pentru prima data. Opinia mea din experienta este sa aveti parte de preludiu inaintea actului sexual,sa fii foarte excitata, va mai diminua durerea, la mine cel putin asa a decurs primul meu act sexual, m-a durut foarte putin si desigur sa fie si partenerul mai docil, sa nu dea ca surdul in clopot.Multa sanatate!

| barbatulusierra1 a răspuns:

Fa tu atâta minte ai de faci gesturi din astea și mai vrei sa te sfătuim dacă e bine sa te călăresti sau nu

| orailibrail a răspuns:

Iti recomand sa il lasi pe iubitul tau sa se.joace.cu degetele pe acolo.

Degetele.lui sunt putin mai groase iar el o sa fie mai curajos decat tine.
Tu la fiecare fior, putina (fff. mica) usturime vei avea. tendinta sa te opresti.
Daca vrei sa diminuezi durerea, ai nevoie de 2 seri diferite im care.sa.va jucati cu degetele, inainte de a face dragoste.

Durerea e provocata de marimea penisului, comparativ cu muschii tai interiori ce trebuuiesc intinsi treptat.
De himen mai putin. Acela cedeaza de obicei la 2 degete imtroduse de iubitul tau.

| orailibrail a răspuns:

Sa folositi lubrifiant.
O sa iti fie de mare ajutor.
Chiar saca ai, bagat un obiect... tot.strimta esti, tot vei simti durere.
Caci trebuiesc intinsi muschii interiori.
Din aceasta cauza.vei simti un disconfort.interior si in zilele urmatoare.
Un fel de febra musculara.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu una nu l-as lasa sa-ti introduca degetele in vagin, fiindca asa se pot produce dureri mari si infectii, putand sa te zgarie cu unghiile sau mainile murdare.
Durerea de la prima partida sexuala este diminuata foarte mult daca baiatul are rabdare cu tine si te pregateste intens, facandu-ti un preludiu de 10-15 minute, eventual obtinand un orgasm clitordian si apoi, fiind excitata si umezita foarte bine, sa introduca penisul.
Nu uitati de prezervativ!

| ania a răspuns:

Te incurajez sa nu faci sex cu nimani pana la casatorie, te vei simti vinovata si murdara si vei regreta. Pacatul curviei nu aduce fericire pe termen lung in viata nimanui.

Răspuns utilizator avertizat
| orailibrail a răspuns (pentru Violleta2022):

Jasmina nu sunt pustan.
Stiu ce vorbesc.
Am avut pana acum relatii cu mqi multe fete. Dintre care 2 fete virgine.

Crede-ma ca sriu exact ce vorbesc.

| orailibrail a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu citesc comentariile si ma crucesc cate aberatii debiteaza pe aici lumea.

La varsta de +30ani stiu ce vorbesc