| Sara a întrebat:

Nu vreau sa par o exagerata dar sincer nu stiu ce e cu minecrying Sunt cu iubitul meu de un an, ne intelegem bine, dar din cauza cursurilor eu sunt mai mereu stresata si imi descarc nervii pe el, iar din nefericire mai spun si lucruri urate sau ridic tonul la el, si normal ca il deranjeaza acest lucru. E genul de om care exagereaza mult, asta o recunoaste si el, si datorita faptului ca eu incep sa vb lucruri ce nu trebuie el, interpreteaza si de aici gata scandalul. La nervi imi spune f multe, plange saracutul, imi spune ca nu il iubesc, ca nu i demosntrez asta crying dar eu stiu contrariul. Cand se calmeaza isi cere scuze si imi zice ca nu i asa dar in mom ala asa a simtit si ma face sa ma simt vinovata pe mine de reactia lui sadsad Mereu ma doare ca imi spune asta... mai curand mi-a zis ca zilnic eu ii demonstrez faptul ca vreau sa scap de el, doar pentru tot spun ca nu sunt perfecta pentru el, ca nu s conform asteptarilor lui. ( eu zic asta pentru ca se supara mult din ce prostii scot eu pe gura) In ulimul timp ne certam din orice sad ce se mai poate salva? Daca ii spun ceva el ineterpreteaza si exagereaza si tot eu ies prost ca imi spune cuvinte ce ma dor imens crying... Numai stiu ce sa cred, el oare chiar asta gandeste despre mine ori e prea alintat happy Cand nu ne certam suntem cei mai fericiti din lume:X Va rog da ti mi un sfat.

9 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Voua va trebuie o noapte torida!

| lia a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, la mine au fost nevoie de 3 ani pana sa ajungem la aceste discutii. Nu am mai avut ce rezolva, am mai lungit perioada cu un an si dupa, s-a finalizat relatia.
Consider ca trebuie sa vorbiti despre problemele voastre de cuplu, comunicarea rezolva multe. Tu esti stresata dar poate ca si el a contribuit la starea ta. Gasiti impreuna adevarata problema care va face recalcitranti. Incercati sa va bucurati mai mult de momentele petrecute impreuna, nu mai incerca nici tu sa-i gasesti nod in papura. Depinde de voi daca se mai poate salva relatia, depinde daca voi va mai doriti acest lucru.
Succes!

daniela
| daniela a răspuns:

Daca vrei sa-l pastrezi atunci trebuie sa nu mai fi nici stresata, nici nervoasa, nici vulgara cu el. Pentru ca pana la urma se va satura si te va parasi si abia atunci iti vei da seama cum e fara el si este pacat. Si sincer are dreptate sa rabufneasca.

| alexa a răspuns:

in orice problema trebuie eliminata cauza si nu efectul
cum totul pleaca de la faptul ca tu ridici tonul la el iti descarci nervii pe el etc ar trebui sa incerci sa te controlezi. e clar ca el te iubeste insa pare un tip sensibil, care are nevoie de dragostea si de afectiunea ta. daca va intelegeti asa de bine cand nu va certati ar fi pacat sa va pierdeti unul pe altul.lasati fiecare de la voi in interesul relatiei.ai mare grija de el si incearca uneori sa. i explici situatiile si k. ti pare rau ca se ajunge aici.sau cel mai bine stai singura in momentele in care esti nervoasa pentru a te calmawinking
multa bafta

| greg a răspuns:

Invata sa nu mai fii asa nervoasa, viata trebuie luata asa cum e ea.Sunt si lucruri bune si lucruri rele.Prietenul tau e victima(stiai, dar trebuie` sa-ti repete mai multa lume).

| Paula a răspuns:

Incearca sa nu fii asa cum esti, schimba-ti comportamentul. Vb frumos cu el. si spune-i ca orice ai spune tu il iubesti foarte mult doar ca ai mici scapari happy ar trebui sa te inteleaga.
a. A si daca ii spui ca "nu sunt perfecta pentru el, ca nu s conform asteptarilor lui" si eu sincer as zice ca vrea sa scape de mine, daca mi-ar zice cineva asa. Ca el teo luat cu tot defecte. Oricum scapa de stres!

| turtl3 a răspuns:

Gaseste un moment cand nu esti stresata si cand e si el calm, si spune-i tot ce ai scris aici...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai oare esti stresata numai din cauza cursurilor? Incep sa cred altceva, cel putin asa dai de inteles.Ptr cineva care e obisnuit sa vada chiar dai de inteles cu totul altceva decit cea ce spui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt impreuna cu sotul meu de 5 ani de zile si eu am avut aceeasi problema dar acum am gasit o metoda proprie prin care cat de cat reusesc sa controlez situatia si anume, ori de cate ori sunt nervoasa ori trista, incerc sa ma pun in locul lui si sa imi imaginez ce gandeste el in momentul in care eu imi vars nervii pe el.atunci ma intreb cum se simte el, imi imaginez ca se simte trist si folosit, ma gandesc ca el poate are nevoie de putina atentie si o vorba buna...chestii din astea...si apoi ma calmez si cand il vad parca...imi trec toate, nu mai sunt nervoasa, incerc sa ma descarc catre el, sa ma plang si astfel sa ii dau posibilitatea sa ma linisteasca el si sa fie alaturi de mine.incearca si tu, la mine functioneaza!