| deea40 a întrebat:

:O Acum 5 minute am aflat ceva :O foarte nashol... :O
Sunt cu prietenul meu de 5 luni si acum am aflat ca cea mai buan prietena a mea este indragostita de el :O de cand la cunoscut... :O. am ramas uimita :O nici nu tsiu ce sa i mai spun... nu tsiu ce sa fac. ajutati-ma si oe mien ce as putea sa fac e as putea sa ii spun ei?
Ea mi-a mai zis ca nu mi-a zis asta pana acum ca stia ca eu tzin la el si nu voia sa ma supar pe ea, i-am zis ca nu is suparata pe ea dar nu tsiu ce sa i mai zic, si mia mai zis ca mi-a zis asta acum ca a vauzt ca eu m-am certat cu el din cauza ei ca atucni cand eu am fost la sat i-am zis lui ca el toata ziua ieste cu ea afara. si ca eu cand el a fost la sat nu iesheam cu cel mai bun pr al lui si mai multe. si a zis ca nu imi suporta asta... Nu stiu ce e cu mien nu tsiu ce sa zic ce sa fac :ajutor plz dau funda, scuze pentru gresheli dar sunt ametzita rau de tot nu stiu ce e cu mine

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

:O Cam nesimtita prietena asta a ta.sun-o acum sau vorbiti pe mess spune-i sa nu isi bage nasul intre tine si prietenul tau pentru ca pana la urma dupa urma ta s-au cunoscut ei.Ai foarte mare grija mai ales daca tii la el ca s-ar putea sa ti-l fure.plus ca mai zici ca iese si cu el! spune i prietenului tau ca nu estide acord ca prietena ta sa mai iasa cu el! fii cu ochii pe el daca nu vrei sa il pierzi:d

4 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Da' tu chiar nu stii sa scrii cuvantul "stiu"? >_>

In linii mari am sa-ti raspund:
1) Prietena ta, chiar iti este prietena. Vorbeste cu ea, si daca iti spune ca nu se va baga in relatie, atunci este okay, dar evita sa mai iesiti voi 3, sau ei 2 sau sa mai discutati pe tema asta.
2) Cu el te'ai certat pentru ca iesea si el cu o fata? Nu conteaza cine, pentru el era doar o fata. Pentru asta? Apai sa-ti spun maica, ca aici tu esti aia cu probleme. Eu te paraseam din momentul in care aduceai asta in discutie >_< crezi ca daca e cu tine, nu mai are voie sa vorbeasca cu fete? Orice fata e o posibila amanta?
Si'a incuiat viata in momentul in care a inceput o relatie?

| deea40 explică:

Nu e vorba ca iese cu fete... asta i-am zis si lui ca nu tot timpul iese numai cu mine ca atunci cand eu is la scoala sau plecata mai iese si cu amicele lui, dar cand am fost la sat m-a sunat si i-am zis ca nu pot vorbi acum cu el la telefon ca aveam ceva treaba si cand l-am sunat eu mi-a raspuns ea la telefon si mi-a zis ca auzi suna-l mai tarziu ca acum are treaba cu mine. si pe mine asta m-a deranjat ca de ce raspunde ea la telefonul lui si ca atunci cand era cu ea vorbeam f putin la telefon. si stiu sa scriu doar ca am scris foarte repede tongue oricum mz de ajutor..." Derye! "

| BUFU_7128 a răspuns:

Mmm.mda.cam greu, ce prietena e ea daca face asa:-|. daca stie ca ai o relatie cu el, nu ar trebui sa faca faze din astea, sa va desparta,:-|. ei ii convenea atunci cand ati fost certati, fi atenta cu cei 2.chiar daca e cea mai buna prietena sa poate schimba...scz ca am fost asa direct. dar asta e realitatea. e greu sa iesi din situatia asta:-|

| Alecsa_4746 a răspuns:

Aceasta nu este o pritena devaratahappy