| Mkeynes a întrebat:

O fata care isi incepe viata sexuala
Dupa cat timp poate avea orgasm
Spun asta pentru ca a mea a avut de cateva ori
Si e la inceput
Si spunea cineva ca ii ia mult timp sa ajunga acolo fiind incepatoare.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de cat de senzuala e fata. De obicei ar trebui sa aiba orgasm la al doilea contact sexual (chiar la primul daca durerea nu este mare). Dar sunt femei care nu obtin orgasm niciodata. Nu exista o regula, dar normal si benefic este ca femeia sa aiba orgasm la fiecare contact sexual, indiferent ca e primul sau al o sutalea

| Mkeynes explică (pentru Brigaela):

Asa spunea unul tot aici pe pagina ca iubita lui mai are mult
Ca de abia si a inceput viata sexuala

| Brigaela a răspuns (pentru Mkeynes):

Si ce il recomanda ca expert in domeniu?

| Violleta2022 a răspuns:

Orgasmul fetei este de mai multe feluri. Aici ai doar 2 dintre ele:
- cel clitoridian - care se obtine foarte usor, prin stimularea clitorsului cu degetul, limba sau o jucarie
- si cel vaginal - care se obtine numai daca baiatul are un penis adevarat si stie ce sa faca cu el.

Poate te referi la orgasmul clitoridian, care-i echivalentul masturbarii la baieti.
Cat priveseste orgasmul vaginal, in proportie de 80% femeile se prefac ca-l au, ca sa nu dezamageasca baiatul, sau sa-l faca sa se simta prost ca nu-i capabil sa o satisfaca.
Evident ca, iti ia mult timp pana inveti sa satisfaci vaginal o femeie.

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Simteam cand imi strange penisul
Asta ce inseamna?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Poate se simtea bine...
.
La orgasm vaginal se simt si se fac chestii mult mai puternice, decat un simplu strans de penis.

| mihai69 a răspuns:

Așa cum spuneam și altcuiva - poate să dureze o vreme, dar la fel de bine poate fi și de prima dată.
Nu e nicio regulă, depinde de fată, desigur și de băiat (cât e de priceput, dar mai ales grijuliu față de parteneră).
Ideea e că, dacă nu se reușește din prima, nu trebuie să vă faceți mari griji, ci să se continue cu preludii tandre, atingeri și mângăieri pe zonele erogene, ceva sex oral, manual etc. până fata se relaxează total și reușește să lase senzațiile să pună stăpânire pe ea.

| Mkeynes explică (pentru mihai69):

Inseamna ca de asta a avut orgasm
Ca a fost preludiu la greu laughing si dupa sex
laughing

| mihai69 a răspuns (pentru Mkeynes):

Ăla de după sex se cheamă postludiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"A mea"?

| Toteu78 a răspuns:

Poți avea orgasm dacă te masturbezi și la 9, 10 ani. N are nici o legătură orgasmul cu viata sexuală. Poate ea se masturbeaza si are chiar orgasmuri mai placute fara tine decat atunci cand tu te te chinui ca un iepure să i cauți gaurica

| mmtmx a răspuns:

Poate avea orgasm oricand daca este satisfacuta, nu e in functie de o anumita perioada de timp de la inceperea vietii sexuale. Este adevarat ca fetele ajung mai greu la avea un orgasm decat baietii, dar nu are legatura cu faptul ca ea este incepatoare.