| Magda20 a întrebat:

O întrebare doar pentru băieți (dar și pentru fetele care știu răspunsul) : de ce băieții nu stau într-o relație în care nu primesc sex? Chiar dacă țin la persoana de lângă ei.

24 răspunsuri:
| stop99 a răspuns:

Intr o relatie e nevoie si de sex. Dar acum depinde de la persoana la persoana. Inca mai sunt baieti care asteapta ceva dupa fete. Si sincer, daca nu iubesti cu adevarat persoana de langa tine, o lasi pentru simplul fapt ca nu e pregatita pentru viata sexuala. Eu sunt impreuna cu iubita mea de mai bine de un an, si pot sa zic, ca am asteptat mai bine de 6 luni, nu vreau sa dau data exacta happy

| Andreeush a răspuns:

Pentru că este important intr-o relație.

| RAY a răspuns:

De ce oameni beau apa dupa ce manca, probabil pentru ca le este sete, asa e si cu sexl, stam intr o relatie si pentru sex nu doar pentru a fi cu cineva, dar voi smecherele ati inventat zona prieteniei, unde ne tineti pe uscat si doar va folositi de noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si reciproca este valabila. Nici fetele nu stau intr-o relatie daca nu primesc sex.

| OrdanKarris a răspuns:

Pentru ca desi ambele sexe au nevoie de acel sex, baietii au nevoie de sex exact ca senzatia de pisare. E ca o mancarime care apare des si trebuie scarpinata. Fie ca e scarpinata cu mana dreapta, sau cu o femeie, TREBUIE scarpinata. Daca femeia cu care suntem nu este dispusa sa ne ajute cu problema noastra, atunci NU EXISTA motiv sa o toleram in viata noastra, nu exista motiv sa auzim ce ai de zis. Un barbat care abia te cunoaste, poti sa porti tu discutii cate vrei, pana nu te vede dezbracata si gata de atac, nu aude ce ai de zis, nu il intereseaza ce ai de zis. Suntem ceva de genul aham, mhmm, da bine. Pana nu ne-o tragem cu tine, nu prea auzim ce zici, nu ne intereseaza ce zici. Nevoia de sex, orbeste si surzeste barbatul de langa tine, chiar daca iti da impresia ca te aude sau te vede. Un barbat daca iti acorda timpul lui, banii lui, disponibilitatea lui si alte resurse, iar tu nu esti o valoare in viata lui, adica nu-i oferi afectiune intima, sexuala, barbatul ala te va parasi. Nici un barbat intreg la cap nu sta cu tine daca nu obtine sex. Nu exista motiv sa te toleram daca nu contribui si tu la relatie cu ce are nevoie barbatul mai mult si mai mult, si anume sex. Nu exista motiv. Chiar si un barbat care aparent sta cu tine doar ca sa auda ce ai de zis, chiar si ala spera ca va obtine sex. Daca are penis, nu il intereseaza persoana ta, decat doar daca esti sau nu un upgrade pozitiv la viata noastra, si anume o partenera buna la pat. Sper ca am fost clar.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Si cand te gandesti ca sunt baieti care nu stau in relatii deloc.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Marea majoritate care stau in relatie, au sentimente frumoase si puternice, fata de fata pe care o iubeste.
Un baiat care tine la tine, iubindu-te cu adevarat, nu te paraseste, chiar daca nu-i oferi sex!
Dar un mincinos te va parasii imediat, pentru ca intentia lui a fost mincinoasa de la inceput, doar ca sa obtina sex.

| OrdanKarris a răspuns:

Conform unor... femei, dragostea adevarata inseamna lipsa sexului pentru barbat. Eu ca barbat nu stau O SECUNDA in plus daca aflu ca nu exista sex la orizont. Relatia nu este importanta pentru mine. Relatia ti-o ofer tie ca femeie, e un cadou care ti-l fac in schimbul sexului consistent. Daca ala nu exista, m-am carat. Daca vrei dragoste neconditionata, ia-ti un caine. Femeia care nu desface picioarele, in schimb are pretentii sa stea cineva in relatie cu ea e o mincinoasa si o ipocrita de la inceput.

O femeie care-ti spune ca un barbat va sta cu tine fara sex nu a fost vreodata nevoita sa fie in relatie cu alta femeie. Pana si lesbiencele si-o trag. Ca barbat iti spun, si iti spun sincer: daca nu e sex, PA!

| Holiday a răspuns:

Ce tampenie asta cu datul si primitul de sex. Ca esti femeie sau barbat, sex faci in primul rand pentru tine, pentru placerea ta. Si atunci intrebarea e alta. De ce se ajunge ca unul din parteneri sa trebuiasca sa astepte ceea ce de fapt celalalt partener ar trebui sa-si doreasca in primul rand pentru el?! Aaa, ai 15, 16 ani, ok, te mai gandesti, exista anumite presiuni, nu ai cunostintele necesare pentru a face asta, etc, dar mai tarziu chiar nu exista vreun motiv care sa te impiedice. Doar daca nu-ti place, iar in situatia asta, avand un partener caruia ii place, ce sens are sa ramana?!

| Adi88 a răspuns:

50 % sentimente 50 % sex asta e reteta perfecta pentru o relatie lunga si o posibila casnicie. Trebuie și.și...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu primesc sex"
Parca ar primi ciocolata.
Pentru ca ori e mică, ori e idioata.Alt motiv nu văd pentru care nu ai face sex

| Stropdeploaie a răspuns:

Pentru ca i intereseaza doar sexul!

| SG1995 a răspuns:

Știi cu ce e diferită o relație amoroasă de o simplă amiciție:
În viața amoroasă e inclus și sexul. Astfel că o relație amoroasă în afara dimensiuni sexuale e o iluzie.
Sexul nu e cel mai important element într-o relație, dar e important să existe și ambii parteneri să fie satisfăcuți.

| Șurubelniță a răspuns:

Pentru că e prea mișto să ratezi așa ceva.
În plus, relația nu are viitor fără sex din moment ce nu există acea atracție reciprocă care să te facă să -i smulgi hainele de pe el/ea ea și să-l/o devorezi precum un leu devorează o zebră după ce o prinde.
E esențial într-o relație, asta dacă doar nu cumva amândoi sunt asexuali sau le e prea frică să o facă.

| OrdanKarris a răspuns (pentru SG1995):

Ba este cel mai important lucru intr-o relatie. Din punctul meu de vedere, este unicul motiv pentru care OFER relatie. Repet a nu stiu cata oare, pentru mine ca barbat relatia nu inseamna mare lucru. Sexul se poate face fara relatie, sunt atatea femei care au nevoie de putin afectiune rapida si sunt mai mult decat dispus sa recompensez acele femei care sunt pe aceeasi unda cu mine, la fel de rapid. O relatie ofer doar daca femeia a demonstrat ca este si placuta si orientata spre sex cat mai repede. Sexul este absolut cel mai important lucru in relatie. Poate voiai sa spui ca nu este singurul lucru intr-o relatie, adevarat, nu este singurul, dar este primul si cel dintai lucru care trebuie sa existe, consistent. Altfel e o pierdere de timp pentru mine, iar eu personal nu pierd timpul. Daca tu pierzi timpul, e altceva. Cand pierzi timpul barbatulu e ca violul, cand o femeie e fortata sa faca sex, se numeste viol, cand o femeie pierde timpul barbatului aiurea, tot viol ar trebui sa se numeasca.

| Goete a răspuns (pentru Violleta2022):

Si mica majoritate? :p

| SG1995 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Boss pentru tine ca individ nu, e clar suferi de tulburare de personalitate narcisistă, pentru restului lumii o relație amoroasă nu se reduce numai la sex, dar include sexul.

| OrdanKarris a răspuns (pentru SG1995):

Boss, intreaba tu pe cine vrei care aparent sta intr-o relatie fara sex, daca prefera situatia actuala sau daca prefera sex si apoi discutam. Eu pun pariu pe ce vrei tu ca nici un barbat aflat intr-o relatie lipsita de sex prefera starea actuala. Diferenta intre mine si altii este ca eu nu traiesc cu iluzia ca: daca incerc mai mult, daca persist, daca ma stradui mai mult sa o multumesc pe ea, se va imbunatati ceva. Cand nu e chimie, nu am ce cauta acolo. Punct. Nu-mi spune tu mie ca majoritatea barbatilor care stau si asteapta o femeie sa le ofera pasarica, o fac din placere. Arata-mi tu mie barbatul care daca-i oferi sa fie cu o femeie care sa-i ofere sex pe loc vs o femeie care sa-l faca sa astepte, o va alege pe aia care il va face sa astepte cu lunile. Tu chiar traiesti cu impresia ca un barbat ar prefera el sa-si refuze contactul intim pe loc daca ar avea aceasta oportunitate si sa ramana pe uscat de buna voie? Probabil tu suferi de vreo tulburare daca crezi asta. Nu e nici un narcisism sa stii ce vrei si sa alegi exact ce te intereseaza. Eu stiu exact ce vreau si stiu sa aleg ce ma intereseaza. Daca se numeste narcisism, e bine.

| SG1995 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Boss am zis eu că merge o relație fără sex?
E categoric că nu merge, dar tu o zici la modul imperativ, femeia are obligația față de tine să-ți ofere sex când ai chef, indiferent dacă ea are chef sau poate.
Adevărat că nimeni nu așteaptă luni de zile să și-o tragă decât dacă e o persoană pudică sau religioasă, ceea ce e o extremă, altă extremă e concepția căreia dacă o femeie vrea ceva cu tine să aibă obligația sâ întrețină musai relații sexuale oricând vrei, lucru evident fals. Nu așa merg relațiile inter-umane pe de-o parte, pe de alta nu te căsătoresți cu cineva strict să ți-o tragi, ci o faci pentru că cum ai zis există o anumită "chimie". Sau altfel spus nimeni nu-ți datorează sex la cerere, poate doar vreo prostituată, dar și aia trebuie să o plătești. Sexul între doi oameni nu e nici obligație, nici privilegiu, ci un act consensul, că până una alta fți o persoană nu un obiect. Deci o abordare tipul:
"Faptul că" vorbim" e un privilegiu, iar ai obligația să mă satisfaci când am eu chef." - reprezintă o idioțenie absolută.

| ionio a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ai cu capul, du'te si trateaza'te

| OrdanKarris a răspuns (pentru SG1995):

Boss, nimeni nu forteaza pe nimeni nimic. Eu spun altceva, daca femeia nu e pe lungimea mea de unda, nu ofera ce am eu chef, nici eu nu ofer timpul meu, nu ofer realtie, nu ofer timpul meu, nu stau sa ascult ce are de zis, intrucat de cele mai multe ori are numai prostii inutile, plictisitoare, irelevante de zis. Daca tu ai toleranta pentru asa ceva, e bine. Si iti mai scapa un aspect. Vezi tu, femeile cu trecerea timpului vor gasi diverse motive sa rareasca sexul in relatie. E valabil si pentru cuplurile lesbi, la inceput nu se pot dezlipi una de alta, apoi devin colege de camera. Femeile au darul de a sabota treptat relatia, ba ca vor mai mult de la acea relatie, ba ca tot timpul cauta ceva mai bun decat au, chiar daca si-au asumat responsabilitatea acelei relatii, care e de buna calitate, doar ca ele s-au plictisit. Si din acest motiv, devin reci cu partenerul, chiar daca acel partener a fost consecvent de la inceput pana la sfarsit si le-a tratat corespunzator. Cand treaba se strica, ma distantez. De cele mai multe ori ea incearca sa se scuze si sa revina in relatie, atunci chiar ca o pastrez doar pentru sex. Nimeni nu forteaza pe nimeni, se poate duce sa si-o traga cu cine vrea, inclusiv cu mine din cand in cand, dar concepte precum relatie serioasa si stabila, timpul meu, disponbilitatea mea, pleaca pe usa afara odata cu ea. Si da, are obligatia sa imi satisfaca nevoile sexuale, asa cum eu am ales sa fiu intr-o relatie cu dansa si sa-i satisfac nevoile EMOTIONALE, cand e pe ciclu, cand e stresata, cand are toane, etc. Nu este nici o idiotenie boss. Nu m-am nascut sa fiu sclav, nu e ca si cum imi face un favor cand e pe ciclu si are chef de cearta. Dar se achita fata de mine cand desface picioarele. Pot sa-i trec cu vederea multe neajunsuri, daca stie sa desfaca picioarele cand este cazul.

| Shimozukushiki a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing De unde ai mai scos-o și p'asta? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ce zici tu e adevarat.dar trist sa te pui intr-o relatie pentru sex, si e si mai trist sa stai intr-o relatie cu niste femei care le consideri plictisitoare, inutile. Ce naiba?

| Jeonghyeo a răspuns:

Asta e o generalizare bazata pe nimic. Intr-adevar in orice relatie este nevoie de iubire spirituala cat si de iubire carnala. Dar faptul ca numai baietii prefera sexul este inconsistent. Dar daca te referi la un anumit tip de baieti chiar asta este scopul relatiei lor, sa faca sex. Daca preferi o relatie serioasa insa aceea trebuie sa fie bazata si pe partea platonica a lucrurilor.