| MotherEarth a întrebat:

Am o intrebare care nu mai imi da pace, într-o relație, dacă cineva are pretenții de la persoana iubita sa fie romantică sau cat de cat dar cealaltă persoană nu are pretenții, cine a greșit cel mai mult? Persoana care a avut așteptările alea, nu?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Amândoi sunt de vină în această situație deoarece unul dintre parteneri are alte pretenții ceea ce rezultă că nu sunt compatibili ca și cuplu.
De aici vor porni certuri, discuții etc.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Au greșit amândoi pentru că e clar că nu-s compatibili și n-ai de ce să te complaci

| Violleta2022 a răspuns:

Preterntii de la alta persoana sa fie romantica? Asa ceva nu exista!
Romatismul nu este un lucru pe care sa-l imprumuti, il ai in tine sau nu.
Nici chestie de greseala nu este, pentru ca nu poti cere cuiva sa fie romantic, daca nu este romantic si nu simte nimic deosebit.
Despre ce asteptari vorbesti?
Cumva de la marioneta care trebuei sa execute ce te astepti tu sa execute?
Am vesti proaste sa-ti dau, in acest caz, oamenii nu pot fii romantici daca nu simt acest lucru, oamenii nu pot fii draguti sau empatici daca nu simt aces t lucru, oamenii nu pot fi orgolisiosi daca nu simt acest lucru samd.
Romantismul nu se invata si nici nu se imprumuta, este ceva in sufletul tau pe care il ai sau nu-l ai. Pretentiile de acest gen sunt prostesti, pentru ca nu poti cere cuiva, ceva ce nu are!

| Eusunt132 a răspuns:

Pai sa zicem ca este cazul tau, Daca tu ti-ai dorit de la Aproapele tau sa fie Romantic cu tine si el/ea a refuzat sau nu a facut nimic, este posibil ca ori sa nu ii fie in stare starea de "Romantic/Romantica", sau nu a simtit ceva pentru tine!