| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare mai ciudată : ce gust are sperma? Este rea sau bună?

52 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Buna sau rea se poate aprecia doar in fucntie de experientele gustative apriorice ale fiecarei persoane.
In principiu, la noi albii, are gust preponderent asemanator albusului de ou.
Dar poate diferi de la ins la ins, in functie de zestrea genetica, rasa, zona geografica, stil alimentar omnivor sau vegan, anotimp, stress.
La fumatori e mai amara, la cei nefumatori poate oscila intre acrisor, dulceag sau nici-nici.
Daca fata vrea sa guste, dar se "teme" ca nu i-ar placea gustul, il poate ruga ca, inainte cu 4-5 zile inainte, sa consume mai multe fructe, sa nu fumeze, si sa nu manance junk food.
Pentru orice eventualitate, ea poate avea pregatit dinainte ciocolata, frisca, ceai de menta, sau suc de fructe, cu care sa imbunatateasca gustul, daca crede ca are nevoie.

| RAY a răspuns:

Sperma ca si oricare alt lichid produs de organism are gustul a ceea ce ai mancat /ai baut, daca bei suc de portocale sperma va avea acel gust simplu

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru RAY):

Nu este adevarat: gustul depinde si de mancare, dar nu da gustul mancarii. V-o spune un om care a degustat sperma a 7 barbati (nu deodata, ci pe rand, in zile diferite). Deoarece mie imi place sperma, sunt ca o persoana care-i place orice mancara (sau aproape), si nu prea incerc sa vad daca este "de portocale sau de mere".laughing

| RAY a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Incredibil ce mai aflu pe acest site

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru RAY):

Despre ce este vorba?

| Holiday a răspuns:

Te-a dezamagit ca inca nu stie, sau?

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

laughing

| CodrutElian1990 a răspuns:

Este salcie, sarata si putin vascos-lipicioasa. Dar mie imi place mult. E buna pentru tratarea glicemiei.

| Necunoscut112 a răspuns:

E cel mai probabil nasoală la gust.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este doar o curiozitate.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai in urma incercarilor (repetate) efectuate, orice om isi poate da seama de ceea ce doreste sa stie sa constate ori sa invete. Asa ca nu poti face nimic altceva in afara de a incerca in mod direct si real, sa rogi mai multi prieteni sa-ti ofere mostre de sperma. big grin

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Hmm.m-aş mulțumi şi dacă ar răspunde câteva fete(şi băieți dacă e cazul) care au încercat, nu vreau să şi gust laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai pus intrebarea asta cu intentie laughing

Contine fructoza. Care e fructul tau preferat? smug

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da,cu intenție laughing
Dar nu ştiu cât de serios va fi luată.E aşa rău să fii curios? Am citit undeva mai demult că gustul poate varia în funcție de ce mănâncă individul.Este adevărat? Şi ce gust poate avea? Dulce? Sărat? Amar? Fructele mele preferate sunt fructele de pădure (mure, zmeură, etc.).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Are gust dulce e ca si cum ai bea sirop de mure, zmeura. Sau orice alt fruct care il consuma individul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Văd că răspunsurile sunt diferite.Tu zici ceva, iar altul a zis că nu prea are gust.Ce să mai cred?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Efectul fructelor dispare repede din lichidul seminal. Pentru ca se digera usor. In rest ramane un gust putin sarat de la restul mancarii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Interesant

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar ca. Faci un sondaj?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eram doar curioasă ce gust are. Aveam nişte nedumeriri.

| Uvox a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este adevarat ce ai citit, ca in mare contează ce a consumat anterior dar sa nu iti imaginezi ca daca mănâncă piersica o sa aiba gust de hectar de piersici.
Se pare că este sălcie la gust.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este adevarat. Dar mai depinde si de varsta si daca este fumator sau nu. Unii spun ca daca fumeaza sperma este mai rea, dar eu consider ca nu: iubitul meu fumeaza. Este doar putin mai intepatoare la gust.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Pana la urma esti fata sau baiat? Din alte raspunsuri reiesea ca esti baiat.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sunt baiat.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Şi atunci de ce ai zis "iubitul meu fumează"?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentruca am si iubit pe langa sotie.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Deci cu alte cuvinte eşti bisexual ceea ce nu este un lucru rău, dar bănuiesc că soția ta nu ştie şi asta nu prea este bine

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stie, dar banuieste.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cate pacate am pe lume, Nici la popa nu le pot spune.laughing

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

laughing
Totuşi îmi pare rău de soția ta, mă cam pun în locul ei, eu te-aş lua la bătaie când aş afla.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu duce lipsa de nimic, pentru ce? Nu cheltui nici un leu cu iubitul, nici el cu mine. Ceea ce fac cu iubitul nu fac cu sotia. Ce-i al ei este pus deoparte. Nici macar sperma nu-i dau, desi nici sotiei nu-i place. Si nu o fac des, o fac rar, poate cam prea rar si cu mari pauze.
Cei doi se complementeaza si viata noastra de cuplu este mai senina.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Acum,fiecare cu ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite că nu am primit răspunsuri ironice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de alimentatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine că eşti tu perfect.Tu cel care îi înjuri în toate felurile pe copiii care pun întrebări despre sex şi îi faci rapanoşi şi alte cele de parcă toate astea ar ajuta cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că nu mai are rost să îți răspund că doar sunt o "rapanoasă", nu? Aşa că o să mă abțin şi o să tacwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bătrâne, nu înțeleg de ce nu dorești sa abordezi niciun astfel de subiect. laughing
Esti cumva mult prea pudic?

Copiii de 14 ani de astăzi, nu sunt ca și cei din generațiile trecute. Sunt curioși. Și e vorba de TPU. Că nu a formulat o întrebare științifică, e cu totul altceva. Dacă o formula dpdv științific, ma îndoiesc ca ai înțelege vreo noțiune - cel puțin 10%. Vorbim despre ORGANISM, ceva ce fiecare MAMIFER/PRIMAT/FIINȚĂ are la rândul ei - un organ genital de reproducere.

Oricum aceste lucruri sunt învățate încă din gimnaziu. La liceu se aprofundează și când vor trece la aparatul reproducător, sa nu existe confuzii precum "Bărbatul nu are un vagin? Exista penis?", pentru ca atunci vei ajunge la concluzia ca TRĂIM INTR-O ERA DE IDIOȚI CONFUZI, FRUSTRAȚI ȘI ANALFABEȚI, și atunci dumneavoastră ma rog, va veți întreba dacă oare tehnologia a afectat generațiile. întocmai! A afectat-o pentu ca sunt negativiști ca dumneavoastră in mediul online happy

Lucrurile se învață, nu se moștenesc genetic vorbind. Mai putina vorbaraie din partea dumneavoastră și mai multă analiza și perspectiva. Atât va doresc!

Seara faina! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| wpetterssone a răspuns:

Mi se pare dezgustător să îmi gust sperma, în primul rând. În al doilea rând nu întrețin relații sexuale pentru că sunt asexual.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru wpetterssone):

Fiecare cu "crucea lui" cum zice religia.

| wpetterssone a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ce legătură are crucea, obiect de la păgâni?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru wpetterssone):

Eu ma refeream la o vorba din popor, nu propriuzis la cruce.

| alex15ccc a răspuns:

Depinde de ce a mancat partenerul

| ShamelessQboy a răspuns:

Este foarte lipicioasa si gustul difera in general in functie de alimentatie!
Poti sa-l asemeni cumva cu albusul de ou.
Nu i rau deloc.

| vodami92 a răspuns:

Este sarata! dulce nu are cum! pentru sexul feminin! sperma este benefica! ajuta la ten! serios fara glume!

| Tpufan123 a răspuns:

Salut! Da, majoritatea raspunsutilor vad ca sunt date de baieti, de ce? Pentru ca nici noi nu stim, am intrat aici sa vedem daca a raspuns cineva, recunosc, nu stiu, dar cred ca se indreapta spre partea fara gust, pentru ca treaba spermei e alta, dar cred ca ii poti da gust sau miros daca... obiectivul este uns cu un ulei special (filme porno)

| Andrei09768 a răspuns:

Are gust ușor sarat

| Rareș_Joseph_1990 a răspuns:

Lichidul esminal nu prea are gust insa e lipicios.
PS. te ajut eu daca vrei sa stii cum e pe bunehee hee)

| anonim_4396 explică (pentru Rareș_Joseph_1990):

Nu,mersi,îmi sunt suficiente explicațiilewinking