| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru baieti! Voi ati putea sa aveti in continuare o prietenie cu acele fete,in care voi sunteti draguti cu ele,faceti fapte bune pentru ele,asteptati dupa ele, mergeti dupa ele,le faceti cinste, iar la un moment dat, in cazul in care va indragostiti de ele sau vreti sa le-o trageti ele va refuza pe voi, dar ii accepta pe acei baieti mai rai cu ele care nu au facut pentru ele ce ati facut voi? Si doar sa va alegeti cu zonefriend fara sex si relatie! Eu cu alti prieteni si cunostinte am trecut prin aceste lucruri de n ori!

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci tu te intalnesti cu ele si tot ce faci este ca pana la urma sa le convingi sa te culci cu ele, asa-i?
Nici nu ma mir de ce te lasa toate cu buza umflata.
Patetica atitudine!

| cobrant a răspuns (pentru Violleta2022):

Wtf!? Vorbești despre fără sa ma cunoști și nici nu ști ce vreau!

| cobrant a răspuns (pentru Violleta2022):

Și întrebarea este pentru băieți

| Violleta2022 a răspuns (pentru cobrant):

"Wtf" asta este atitudine ape care un adolescent care vrea sa agate o fata o arata pe un forum?
Deci nu m-am inselat cand am spus ca etsi patetic!

| Violleta2022 a răspuns (pentru cobrant):

"Wtf!?" asta este atitudinea pe care un adolescent, care vrea sa agate o fata o arata pe un forum, unei persoane adulte?
Deci, nu m-am inselat cand am spus ca esti patetic!

| cobrant a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ai voie sa judeci un om fără sa îl cunoști și ești obligata să-ți vezi de treaba ta și sa te uiți în gradina ta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, și eu am trecut de n ori.

| cobrant a răspuns (pentru sadrian46):

Și pe vremea matale se făceau din astea?

| sadrian46 a răspuns (pentru cobrant):

La greu.

| Emma30555 a răspuns:

Pentru ca încerci sa cucerești o fata într un mod nefiresc, și băieții aia rai de care zici tu sunt drăguți cu acele fete și le și ajuta și ce ai mai scris tu acolo, de fapt se ajuta reciproc, asta înseamnă relație. Ți se par răi doar fiindca sunt diferiți de asa zișii băieții cuminți(timizi) adică sunt mai siguri pe ei. Eu nu as putea iubi un tip care îmi canta în struna indiferent de cum ma comport eu nu e atrăgător asa ceva, trebuie un comportament natural raportat la feedback ul pe care îl primești. În plus e posibil ca o fata sa te placa la început dar apoi sa realizeze ca nu e nici un fel de chimie între voi. Dar un băiat e cuminte sau e băiat rău dacă se poarta frumos cu o fata doar ca să o atragă în pat? Cumva se poate interpreta și asa ce ai scris tu.

| cobrant a răspuns (pentru Emma30555):

Pai dacă am văzut cu ochii mei cât de urat se poarta cu ele și ele tot pe ei îi plac fiind vorba de certuri, violenta, înșelat etc

| Emma30555 a răspuns (pentru cobrant):

Poate ai văzut tu partea urata dar sunt convinsa ca au și calități, cât despre violenta doar o fata / femeie cu stima extrem de joasa, cu probleme psihologice la rândul ei, poate tolera asa ceva. Certuri exista în toate cuplurile, înșelat la fel, se întâmplă, nu trăim într o lume ideala. Sunt băieți cuminți cum zici tu extrem de toxici, geloși, posesivi, cu prejudecăți, nu înseamnă că dacă un băiat este cuminte este idealul în relație. Fiecare om are calități și defecte.

| cobrant a răspuns (pentru Emma30555):

Ce calități, ca au esteticul reușit!? E plina lumea de băieți cuminți care nu-și găsesc prietene din cauza ca nu au esteticul frumos și bani! Și de ce îi consideri cuminți pe acei băieți de care zici ca sunt extrem de toxici, posesivi și cu prejudecăți aiurea? Oare tu ții cont mai mult de aspectul fizic și de situație materiala cumva?

| Emma30555 a răspuns (pentru cobrant):

Eu țin cont de personalitate. Sa fie inteligent, sa aibă simțul umorului, sa fie un tip sociabil, sa aibă potențial, nu cer sa fie mai mult decât mine. Eu sunt o femeie matura deja, dau sfaturi ca să ajut, sa deschid ochii băieților care au tot felul de prejudecăți în loc sa lucreze la personalitatea lor, sa se dezvolte, sa aibă atractivitate. Nu poți fi cu cineva fără sa te atragă, dar ca să te atragă nu e de ajuns sa fie doar cuminte adică timid, fiindcă cuminte poate fi și un băiat cu ceva personalitate și atractiv.

| AdioTPU a răspuns:

Nu trebuie sa te arăți niciodată prea disponibil, astfel ele își pierd repede interesul. Asta se aplica și la sexul opus.

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Nu te mai plange atata in **** mea

| Tds92 a răspuns:

Am cunosc odata o fata asa, eram constient ca nu simte nimic pentru mine, pana intr-o zi in care mi-a cerut bani cu imprumut cu poza iubitului ei la avatar pe whats upp, numai retin ce mesaje i-am dat inapoi dar stiu ca pe alea sigur le-a vazut atunci laughing), din momentul cand vezi ca nu se leaga nimic, esti ca un caine pentru ele care te pot folosi cand vor gogoasa lor, prostul esti tu, nu ele

| cobrant a răspuns (pentru Tds92):

Pai și pe ceilalți de ce îi adora fără obțină lucruri pozitive de la ei?

| Tds92 a răspuns (pentru cobrant):

Serios, vrei sa iti raspund sau o gandesti de la sine, pentru ca ele sunt mult mai atrase sexuale de ei decat tine laughing) nu va mai pierdeti timpul aiurea pe TPU frate ca VIATA E SCURTA

| thecatbreeder a răspuns:

Barbatii si femeile nu sunt prieteni, inevitabil apare o tensiune sexuala acolo. Sa te imprietenesti cu o fata cu scopul de a te culca cu ea mai tarziu e de prost gust si sa stii ca femeile vad asta. Daca ai fi sincer vis a vis de ele si de voi in primul rand ati avea mult mai mult de castigat. Daca vrei sa faci ceva bun pentru cineva o faci fara sa astepti altceva. Ce faceti voi e o strategie de a ajunge in chiltoii uneia prin a te da prieten, daca iti place de o fata e mai simplu sa ii spui direct decat sa o minti dandu-te prieten. Si daca te uiti la "baietii rai" singurii prieteni pe care ii au sunt alti baieti in nici un caz fete, si aia nu sunt baieti rai ci sunt baieti care stiu ce vor.