| Houselaurie a întrebat:

Deabea pot sa tin un pix in mana tremur tot, sunt f suparat de ce mi s-a intamplat. fete voi cum ati proceda.eu sunt a 12 a. La bal luati locul 2, si va indragostiti de un tip, de mine, pentru ca ati vazut ca este talentat si arata super bine la corp, el va abordeaza pe facebook vorbiti cu el, continuati vb pe mess mai apoi va oferiti sa ii dati nr de tel ca sa vb prin sms. A 2 a zi el vine pe la tine la scoala in pauza caci era in trecere si sa vada ce faceti. Va pupati vorbiti mergeti la o ciocolata calda cu el, va face cinste cu ea, in fine mai esti si cu o colegapeste 30 de min vorbeste cu cineva la tel si zice ca nu beau sunt prin centru dar sunteti in alt loc si in 2 min pleaca spunand ca trebuie sa mearga la antrenament.ati mai vb cu el din moment ce va lasat acolo si aplecat? Mi s-a intamplat mie m-a sunat taimiu si m-am certat cu el atunci ca de ce il mint unde sunt, era si prima int cu ea, si am facut o mare greseala. Cred ca sa sup, caci aseara pe mess am vb ff putin cu ea si la mesaje nu mai raspunde. Am gresit asa e? Voi fete daca ati fi in locul ei ce ati face? Eu sunt total distrus, nici nu pot vb cu tata s certat ea nu mai vrea sa vorbeasca, de fiecare data mi se intampla cate ceva la o abordare care pare sa fie pe calea cea buna,. Ce sfaturi imi dati. Oare ma mai place? Multumesc

7 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Nu prea se intelege, dar ma rog sper sa fi inteles ceva.
Ai lasat-o intr-un loc si ai plecat? Sper ca aici am inteles.
Ai incercat sa-i explici care era motivul pentru care ai plecat? Crezi ca daca i-ai zis ca mergi la antrenament ai facut mai bine? Spune-i fetei adevarul si te va ierta.
Mult noroc!

| foxi a răspuns:

Rabdarea.timpul rezolva totul!

| PincoO a răspuns (pentru foxi):

Eu zic sa stai linistit, ai si tu o varsta nu te mai agita asa, pana la urma s`a intamplat, nu ai facut`o` intentionat deci nu vad de ce e asa suparata? Linisteste`te si actioneaza conform maturitatii ce ti`o ofera varsta, suna fata ca sms`ul nu rezolva nimic si explica`i inca o data vorbind calm ce s`a intamplat si daca tot nu intelege, acorda`i timp sa se linisteasca!

| foxi a răspuns (pentru PincoO):

Nu inteleg ce vrei sa spui!

| AnGeL a răspuns:

Sfat- reformuleaza ca sa intelegem mai bine:-p

| vlaaddd a răspuns:

Esti clasa a 12-a si eu la fel, dar nu conteaza asta. Eu pe la jumatatea textului m-am oprit din citit pentru ca nu inteleg nimic. Tu chiar crezi ca ai vreo sansa la bac?

Stiu ca e total pe langa subiect, dar totusi.

| zuzu a răspuns:

Nu am inteles nimic .