| Ady41995 a întrebat:

O intrebare pentru fete, buna, am 17 ani si am cunoscut o fata ieri de 16 ani si a ramas sa ne vedem vineri seara. va intreb pe voi ca stiti mai bine, seara cand ma intalnesc cu ea sa o invit in oras?(si unde sa o duc? la film?) sau sa stau cu ea in parc? si cam despre ce sa vorbesc cu ea?, la plecare sa o sarut pe buze sau pe obraz?
nu am avut prietene pana acum si de'asta nu stiu sad e cam jenant dar chiar trebuie sa stiu cate ceva
si daca mai aveti cateva sfaturi chiar m-ar ajuta.
Multumesc.

5 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Poti merge cu ea la un film, la o cofetarie, intr-un local spre exemplu.
Fi natural, nu fi stresat pentru ca se va vedea. Vorbeste cu ea despre filme, intreab-o ce ii place sa faca, fi original.
La plecare, nu exista o reteta, daca sa o pupi pe obraz sau nu, pur si simplu fa cum simti.Acum daca fata e mai timida, ia-o mai usor si pup-o pe obraz.
Bata!happy

| Phutui a răspuns:

Dc nu o intrebi mai intai pe ea unde ar vrea sa mergeti? daca nu o cafenea ar fi locul indicat, undeva un e cald, unde e mai intimhee hee! vorbiti despre orice va trece prin cap. ai grija sa o mangai, sa incerci sa o iei usor de mana, sa vezi cum reactioneaza, si lafinal Totul vine de la sine! good luck

| SteauaNordului a răspuns:

buna.
un film e destul de nasol pentru prima intalnire ca nu discutati. undeva unde e cald si se serveste ceai si ciocolata, o plimbare prin centru si pupata pe obraz clar...
vorbiti despre ce va place
sau : unde invata, pe ce profi are ura si dc, ce face in timul liber daca e fana hana montana. in fine... gasesti tu
bafta

| RiRihXd a răspuns:

Ar fi O. K. sa o duci la un film de groaza sau romantic.In timpul filmului ar fi bine sa o tii de mana. Daca vreti, puteti merge la o cafenea(nu e prea scump, maxim 30lei) si sa discutati.La plecare ar fi bine ca tu sa o starngi in brate si sa o saruti pe obraz(daca insista ea si va apropiati buzele amandoi, e super!)E bine sa ai o prietena, dar sa nu mergeti mai departe(ar trebui sa o cunosti sa vezi ce fel de fata estraight face, okwinking?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invito intr-un loc romantic si spune-i ce simti pentru ea asta e sfat de la o fata indragostita